Son Sorgulamalar

Ziraat Bankası IBAN Sorgulama


Bankalarda bulunan hesaplarımızın bankalar nezdinde bir numarası bulunmaktadır. Banka hesap numarası denilen bu numara üzerinden bizim işlemlerimiz yürütülmektedir. Her hesaba ait bir banka hesap numarası vardır.

IBAN Nedir?

IBAN mevcut olan banka hesap numaralarımızla olan işlemlerimizde, yani para transferlerimizde kullanılmak üzere, bu işlemlerimizin daha hızlı ve daha güvenilir olması için oluşturulmuş olan 26 karakterden oluşan banka hesap numarası standardıdır. Yani mevcut olan hesap numaralarımızın uluslararası düzeydeki karşılığıdır denilebilir.

IBAN’ın açılımı International Bank Account Number, türkçeleşmiş haliyle uluslararası banka hesap numarasıdır. IBAN sayesinde işlemlerimiz daha güvenli olarak yapılmaktadır. Para transferlerinde sadece yurt dışı işlemlerimiz değil yurt içi işlemlerimizde de IBAN kullanılmaktadır. IBAN toplamda 26 karakterden oluşmaktadır.

Ziraat Bankası IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası’nın herhangi bir şubesinde hesap numaranız varsa internetten IBAN öğrenme işlemini yapabilmektesiniz. Hesabınızın uluslarası hesap numarasını öğrenmek için Ziraat Bankası‘nın internet sitesine girmeniz yeterlidir.

ziraat-bankasi-iban-sorgulamaAşağıda size Ziraat Bankası Iban sorgulama yapabileceğiniz bir link verilmiştir. Bu linke tıklayarak açılacak olan sayfada iban sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

İlgili linke tıkladığınızda açılacak olan sayfada iban sorgulama için aşağıdaki adımları izlemelisiniz.

  1. Hesap numaranızın olduğu Ziraat Bankası şubesini seçin.
  2. Müşteri numaranızı ilgili alana yazın.
  3. Ek numaranızı ilgili alana yazın. Ziraat Bankası ek numarası 5001, 5002 diye numaralandırılır. Ziraat Bankası müşterilerine hesap açarken hesap numarasının sonuna ilk önce 5001 ekler. Müşteri Ziraat Bankası’ndan ikinci bir hesap açmak istediğinde ise hesap numarası değiştirilmeden sadece ek numarasını değiştirerek yani 5002 yaparak ikinci hesabı açılır.

Bu işlemleri yapıp hesapla butonuna tıkladığınızda Ziraat Bankası Iban sorgulama işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

Ziraat Bankası iban sorgulama işleminizi yapmak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan Efe Tur Sefer Sorgulama başlıklı makalemizde Efetur online bilet alma, Efetur sefer sorgulama ve sefer bul hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

2 Yorumlar

  1. Ziraat bankası insan bi iyi ramazanlar demek için arar hep borç hep borç :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.