Son Sorgulamalar

Yeni Uydu Frekansları


Gelişen dünya çerçevesinde ülkemizde de bazı değişiklikler zaman zaman yapılmaktadır. Bu değişikliklerden biri de frekans güncellemeleridir. Ülkemizdeki televizyon ve radyolar artık Türksat 4A üzerinden yayın yapacağı için bütün kanalların frekansları değişecektir.

Bu değişiklik Temmuz ayının 15’inde olacaktı. Fakat ramazan ayı gerekçesi ile değişikli ramazandan sonraya bırakıldı. Değişiklik gerçekleştiği zaman bütün kanalların frekansları değişeceği için televizyonunuzdaki kanallar artık göstermeyecektir.

Peki kanalların yeni frekanslarına nasıl ulaşabilirim? Televizyon Kanallarının Frekans Listesini Nereden Görebilirim?

Türksatın sitesi olan turksat.com.tr adresi üzerinden yeni uydu frekanslarını görebilirsiniz. Yeni uydu için yeni frekans ayarlamalarınızı televizyonunuza girip arama yap tuşuna bastığınızda televizyonunuz kanal araması yapacak ve size televizyon kanalları ve radyo yayınlarını listeleyecektir.

Aşağıda size vereceğimiz frekanslar ile kanalların Türksat 4A uydusunun frekanslarını görebilirsiniz. Aşağıdaki linke tıklayarak açılan sitede bütün televizyon kanallarının frekanslarını inceleyebilirsiniz. Bu frekansları televizyonunuza girip arama yaptırdığınızda da ilgili kanalı televizyonunuza eklemiş olacaksınız.

Uydualıcılarınızı 12380 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı, FEC ¾ veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerleri girilerek “Şebeke Taraması” yapılmalıdır.
Türksat 4A haberleşme uydusu, 42° Doğu yörüngesinde (Türksat 2A ve Türksat 3A uyduları ile birlikte) hizmet vereceğinden, uydu üzerindeki yayınları izlemek için ek bir antene ihtiyaç olmadığı gibi mevcut anten ayarlarında da herhangi bir değişiklik yapılmasına gerek bulunmamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tahlil Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tahlil, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tahlil Sonucu Öğrenme ve Tahlil Sonucu Öğren hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

7 Yorumlar

  1. Ya bu frekansları neden sürekli değiştirirler ki

  2. Türksat 4A yeni uydu frekans ayarlarını ilgili linkte bulabilirsiniz

  3. Su uydu muhabbeti baydi artik ya yeni biseyler bulun;)

  4. slm ben harun yeni uydu frekansınızı bulamıyorum lutfen yardım

  5. tüm yaşlı akrabaların evine gidip yeni uydu frekans ayarları yapmak için harika bir gün. akraba olmanın birinci kuralı …

  6. Eve yeni uydu aldık, uydu ayarlarında birinci kanal TRT 1 değildi, babam uydunun bozuk olduğunu ve kazıklandığımızı düşünüyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.