Son Sorgulamalar

Yabancı Kimlik Numarası Sorgulama


Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası 2000’li yılların başında uygulamaya konulan güzel bir sistemdir. Ülkemizdeki herkesin bir TC kimlik numarası bulunmaktadır. Bu sayede her işlemimiz TC kimlik numaramız üzerinden yürütülmektedir. Devlet kurumlarına gittiğimizde hizmet alabilmek için bize sorulan ilk soru TC kimlik numarasıdır. Yanımızda nüfus cüzdanımız bulunmasa bile TC kimlik numaramızı söylediğimizde işlemlerimiz yürütülebilmektedir. Bu yüzden herkesin TC kimlik numarasını ezberlemesi yararına olacaktır. TC kimlik numaranızı bilmiyorsanız buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Yabancı Kimlik Numarası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ülkemize dışardan gelen yabancılar için de TC kimlik numarası uygulaması yapılmaktadır.Ülkemize dışarıdan gelip ülkemizde yaşamak isteyen kişiler Emniyet Genel Müdürlüğü’ne başvuruda bulunduklarında TC kimlik numarası alabilmektedirler. Böylece onlarında kamu kurumlarındaki işlemleri yürütülebilmektedir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşları ise kimlik numarası alma işlemlerini diğer yabancılara göre daha kolay yapabilmektedirler. Onlar bulundukları ilde valiliklere başvuru yaptıklarında kimlk numarası alabilmektedir.

yabancı-kimlik-no-sorgulamaYabancı kimlik numarası sorgulama işlemi için aşağıda sizlere bir link verilmiştir. Bu link vasıtasıyla sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İlgili linke tıklandığında açılacak olan sayfada sizden ad, soyad, doğum tarihi, anne adı, baba adı, gibi bilgileri doldurmanız istenecektir. Bu bilgileri eksiksiz doldurup sorgula butonuna tıkladığınızda yabancı kimlik numarası sorgulama işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

Yabancı kimlik numarası sorgulama işlemi için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan Özel Plaka Sorgulama başlıklı makalemizde Özel plaka, Özel plaka fiyatları ve özel plaka sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.