Türksat Uydu Frekansları


Teknolojinin gelişmesiyle evlerimize giren bir diğer cihazlar da receiverlar yani o çanak antenle televizyonu bağladığımız kutular, uydu alıcıları. Yazılımı sayesinde çanak antenden aldığı bağlantıysa televizyonlarımıza kusursuz bir görüntü sağlayan bu kutulara kanalların çekmesi için belli frekanslar kaydetmemiz gerekmektedir. Bu frekanslara da yine teknolojinin evlerime kadar girmesini sağladığı internet sayesinde ulaşabiliyoruz.

Türksat’ın internet sitesi ya da birçok web sitesi ve forumlarda yayınlanan yeni uyduların atılması ya da kanalların yeni frekanslara geçmesiyle güncellenmesi gerekebilir. Bazen de bizler yeni uydu alıcıları alabilir ya da var olanların bozulması sonucu yeniden frekans tanımlamak zorunda kalabiliriz.

turksat-uydu-frekanslariEn güncel ve en geniş haliyle Türksatın sitesinde bulabileceğimiz , tek tek kanal adı arama ile ulaşabilir ya da otomatik aramayla tüm kanalları receiverinize tanımlayabilirsiniz.

yapabilmek için,

TÜRKSAT TANITIM (12380 V SR:27500 FEC:3/4) yayınlaın parametreleri manuel olarak girilmeli ve şebeke arama (Network Search) açık seçilmelidir.

Türksat Uydu frekansları listesine ulaşmak için TIKLAYINIZ…

Türksat Radyo frekansları için TIKLAYINIZ…

HD Kanal frekansları için TIKLAYINIZ…

Bir önceki yazımız olan THY Sefer Sorgulama başlıklı makalemizde THY Sefer Sorgulaması ve Türk Hava Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
Turksan uydu frekanslari
Paylaşmak Güzeldir

Bir Cevap Yazın