Son Sorgulamalar

TC Kimlik Numarası Öğrenme


Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin kendisine ait bir numarası vardır. Bu numaraya Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık Numarası denir. Bu numara kişi doğduğunda nüfus cüzdanı çıkarma aşamasında verilir. Ve numara verme işleminin çeşitli kriterleri bulunmaktadır. Yani rastgele bir numara kişiye verilmez. Mesela sonu tek sayı olan TC numarası sadece Atatürk’e verilmiştir. Herkesin TC kimlik numarasının son hanesi çift sayıdır.

TC kimlik numaranızı bilmiyorsanız veya kimliğiniz yanınızda değil de TC kimlik numaranız size lazım olmuşsa bu durumda Nüfus ve Vatandaşlık İdaresinin sitesinden TC kimlik numara sorgulama hizmeti yoluyla TC kimlik numaranızı öğrenebilirsiniz.
Kimlik numarası sorgulama ekranında size bazı bölümleri doldurmanız söylenecektir. Bu bölümler adınız soyadınız anne adınız baba adınız gibi. Bu bölümleri eksiksiz bir şekilde doldurup alt tarafta bulunan resimdeki yazıyı da girdikten sonra sorgula butonuna tıkladığınızda TC Kimlik numaranız karşınıza gelecektir.
TC Kimlik numarası sorgulaması yapmak için tıklayın…

Bir önceki yazımız olan Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tahlil Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tahlil, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tahlil Sonucu Öğrenme ve Tahlil Sonucu Öğren hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
www yuregirvakif com, vatandalk numaras, tc numarası öğrenme, tc sorgulama, birinin tc kimlik numarasını öğrenme

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

3 Yorumlar

  1. mysterious mistress

    tc kimlik no’nu kullanıp başına birsürü kötü şey getiren kişilere karşı çok dikkatli olmak gerekiyor.

  2. instagram’da tek çıktığınız fotoğrafta kendinizi neden etiketliyorsunuz? TC Kimlik de yazarsanız o zaman siz olduğunuza inanırım

  3. başvuru belgesinde de tc kimlik numarasından tut, açık adresi telefon numarasına kadar tüm bilgiler yazıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.