Son Sorgulamalar

Tapu Randevusu Alma


Ülkemizde artık online sisteme geçişin etkisi her kurumda görülmektedir. Bilişim teknolojilerinin gelişmesi bütün kamu kurumlarını ve özel sektörü etkilemiş ve bu duruma göre kurumlar kendilerini yapılandırmışlardır. Bu şekilde online sisteme geçiş hem işlerin daha kolay halledilmesini sağlamış hem de hızlandırmıştır.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’de online sisteme geçiş yapmaya başlamıştır. Tapuda yapacağınız işlemleriniz için en az bir gün öncesinden tapu kadastro müdürlüğüne gidip randevu almanız gerekmektedir. Tapu ve kadastro genel müdürlüğünün online sisteme geçişi sayesinde randevu işlerimiz daha da kolaylaşmıştır. Artık randevu alma işleminizi tapu kadastro müdürlüğüne gitmeden evden bilgisayarınızdan da alabilirsiniz.

Tapu Randevusu Nasıl Alınır?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü web sayfası tapu işlemlerimiz için online olarak randevu vermektedir. Tapu randevusu alabilmek için öncelikle buraya tıklayarak Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün randevu alma sayfasını açın.

Açılacak olan sayfa bizleri adım adım yönlendirecektir. Bu işlemleri yapabilmeniz için 30 dakikanız bulunmaktadır ve kaç dakikanızın kaldığını ekrandan takip edebilirsiniz. Tapu randevusu alma işlemi 6 aşamada yapılmaktadır.

tapu_randevusu_alma-İlk önce güvenlik için ekranda gördüğünüz güvenlik kodunu girin ve ardından GİRİŞ butonuna tıklayın.

-Açılacak olan sayfada birinci aşamadır ve sizden bazı bilgiler istemektedir. Sizden istenen TC kimlik numarası, ad soyad, doğum yılı bilgilerini eksiksiz olarak girin ve Kaydet ve İlerle butonuna tıklayın.

-İkinci aşamada sizden cep telefonu numaranızı ve mail adresinizi isteyen bilgileri eksiksiz doldurup üçüncü aşama için Kaydet ve İlerle butonuna tıklayın.

-Üçüncü aşamada sizden hangi tapu müdürlüğünde işlem yapmak istediğinizi seçebileceğiniz seçim ekranı gelmektedir. Bu bölümde işlem yapmak istediğiniz tapu müdürlüğünün hangi il ve ilçesinde olduğunu seçip Kaydet ve İlerle butonuna tıklayın.

-Dördüncü aşamada bir önceki aşamada seçmiş olduğunuz tapu müdürlüğünde yapacağınız işlemi belirleyip Kaydet ve İlerle butonuna tıklayın.

-Beşinci aşamada seçmiş olduğunuz işlemlerinizi hangi gün yapmayı istiyorsanız randevu tarihinizi seçip ve Kaydet ve İlerle butonuna tıklayın.

-Altıncı aşamada ise istemiş olduğunuz randevunuza onay verin ve sistemi kapatın.

Artık online olarak tapudan randevu almış bulunuyorsunuz. Randevunuzu isterseniz sorgulayabilir, iptal edebilir veya güncelleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan AYEDAŞ İstanbul Elektrik Kesintisi başlıklı makalemizde AYEDAŞ İstanbul Elektrik Kesintisi, elektrik kesintisi ve İstanbul anadolu yakası elektrik kesintileri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
tapu randevu sorgulama

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

4 Yorumlar

  1. rtleyelim dostlar bil.erdoğan bur.erdoğan villa tapu senedi şimdi 6 milyon değer biçiliyor

  2. Turan Güneş Bulvarı – Çankaya istikametinde Tapu Kadastro sonrasında araç arızası

  3. Sabah Tapu Devri, öğlen Fabrika Portföyüne Teklif randevusu, öğleden sonra Ekspertiz ardından Yeni bir Depo portföyü, akşam Alıcı Randevusu

  4. Tapu randevusu nasıl alınır? tapu randevu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.