Son Sorgulamalar

Sürücü Belgesi İptali Sorgulama


Sürücü belgesini alınca iş bitmiyor. Çünkü bu belgenizin iptal olma ihtimali vardır. Sürücü belgesi iptal sorgulama işlemini çok kolay bir şekilde internetten yapabilirsiniz. İnternetten bir yere gitmeden sıra beklemeden rahatlıkla bu bilgilerinizi sorgulayabilirsiniz. Sürücü belgeniz iptal olduysa bunu internetten kolayca sorgulayabilirler.

Sürücü Belgesi İptali İnternetten Nasıl Sorgulanır?

İnternetten sürücü belgesi iptali sorgulamayı çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için https://www.turkiye.gov.tr/surucu-belgesi-iptal-bilgisi-sorgulama adresine giderek T.C. kimlik numaranızı ve yanında e devlet şifrenizi girerek sürü belgesi iptali bilgisini sorgulayabilirsiniz. Ayrıca E devlet sistemine mobil imza elektronik imza T.C kimlik kartı ya da anlaşmalı olan bazı bankaların internet banka şubeleri aracılığıyla giriş yapabilir ve onları kullanabilirsiniz. Bu yollardan birisini tercih ederek E devlet sistemine giriş yaparak sürücü belgesi iptalini sorgulayabilirsiniz.

surucu-belgesi-iptalGiriş yaptıktan sonra hizmetler arasından Emniyet Genel Müdürlüğü hizmetlerini bulmanız gerekir. Ardından Emniyet Genel Müdürlüğü hizmetleri arasında yer almakta olan Sürücü Bilgisi İptal Bilgisi Sorgulama hizmetini kullanabilirsiniz. Sürücü belgesi iptali sorgulaması için e devlet sitesini kullanmak size büyük kolaylık sağlayacaktır.

Sürücü Belgesi Niye İptal Olur?

Sürücü belgesi alınca sürücülerin uyması gereken bazı kurallar kanunlarla belirlenmiştir. Bu kurallara uymayan sürücülere bazı yaptırım ve cezalar uygulanır. Bunlardan biriside sürücü belgesinin iptal edilmesidir. Sürücü belgesinin iptal olması için bazı kuralları ihlal etmeniz gerekir. Bu yüzden belgeniz iptal olabilir.

Bir önceki yazımız olan THY Sefer Sorgulama başlıklı makalemizde THY Sefer Sorgulaması ve Türk Hava Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Ümraniye Belediyesi Şikayet, Dilek ve Öneri

Ümraniye İlçesi çok köklü bir geçmişe sahiptir. Bu sebepledir ki birçok medeniyetleri üzerinde görmüştür. Ümraniye …

1 Yorum

  1. Ehliyet alacak arkadaşlar B – Sınıfı Sürücü Belgesi Harç Bedeli 402,90 TL Sürücü Belgesi Kart Bedeli 108,50 TL Ödeyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.