Son Sorgulamalar

Şirket Borç Sorgulama


Bilişim teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte çoğu işlemlerimizi internet üzerinden yapabilmekteyiz. Fatura sorgulama, fatura ödeme, borç sorgulama, borç ödeme gibi işlemlerinizi internet üzerinden yapabilmeniz mümkündür. Bu işlemleri yapabileceğiniz sorgulama sayfalarını da internet üzerinden bulmanız mümkündür.

Şirketler kazançlarının belli bir bölümünü devlete vergi olarak vermektedir. Bunun için de aylık gelir beyanında bulunmalıdır. Eğer şirket o ay borçlu ise bunu şirketin muhasebe birimi kayıt altında tutar. Şirketlerin sonuçta her zaman kar elde etme gibi bir durumu bulunmamaktadır. Zarar da edebilmektedir. Şirketler belirli giderlerini vergi üzerinden düşebilmektedirler.

Şirket Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

sirket-Vergi-Borcu-Sorgulamaİnternet üzerinden şirket borç sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu işlem için Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi sitesi, kısa adı ile GİB, üzerinden yapmanız mümkündür. Aşağıda size bu işlem için bir link verilmiştir. Bu link vasıtasıyla sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Şirket Borç Ödeme Nasıl Yapılır?

Aşağıda size vermiş olduğumuz link aracılığı ile şirket borç sorgulama işleminizin ardından şirketinizin borçları listelenecektir. Ödeme yapmak istediğiniz borcunuzu seçip ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Şirket borcu sorgulama işlemi için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan Özel Plaka Sorgulama başlıklı makalemizde Özel plaka, Özel plaka fiyatları ve özel plaka sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

1 Yorum

  1. Sınırsız deyipte bulduğu kelime oyunuyla insanları Teşekkürü bir borç biliriz, Evet gerçekten çok sınırsız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.