Son Sorgulamalar

Sınavla Öğrenci Alacak Liseler Hangileri?


Milli Eğitim Bakanlığı TEOG sınavını kaldırdıktan sonra yeni bir sistem getirdi. Bu sisteme göre bazı okullar sınavla öğrenci alacakken bazı okullarda öğrencileri sınavsız alacak. Fakat sınavsız alınması demek isteyen öğrencinin istediği okula gidebileceği anlamına gelmemektedir.

Sınavla Öğrenci Alacak Liseler Hangileri?

Sınav sisteminin değişmesinden sonra 8.sınıf öğrencileri ve velilerinin merakla beklediği sınavla öğrenci alan okullar listesi açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu adı altında bir kılavuz yayınladı. Bu kılavuzun sonlarına doğru ise sınavla öğrenci alacak liselerin listesi bulunmaktadır. Bu listede aynı zamanda hangi lise kaç öğrenci alacak, liselerin kontenjanları da bulunmaktadır.

Bu listede sadece fen liseleri değil mesleki teknik ve anadolu liseleri, imam hatip liseleri, sosyal bilimler liseleri gibi liselerde bulunmaktadır.

Sınavla öğrenci alacak liselerin listesine ulaşmak için TIKLAYIN…

Peki 8.Sınıf Sınav Başvurusu Ne Zaman Yapılacak?

Yukarıda belirtilen sınav kılavuzuna göre 8.sınıf sınav başvuru tarihi 11 Nisan – 18 Nisan 2018 tarihleri arasında olacaktır. Bu tarihlerde sınava başvuran 8.sınıf öğrencileri Liselere Geçiş Sınavı(LGS) ye girmeye hak kazanacaktır.

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) Ne Zaman Yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu’na göre LGS Liselere Geçiş Sınav tarihi 2 Haziran 2018 Cumartesi’dir. Sınav giriş belgesi yayımlanma tarihi ise 22 Mayıs 2018 ‘dir. Yani öğrenciler bu tarihte sınav giriş belgelerini okul müdürlüklerinden alacaklardır. Liselere Geçiş Sınavı(LGS) sonuçları ise 22 Haziran 2018 gibi kısa bir süre içerisinde açıklanacaktır.

Bir önceki yazımız olan Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Tahlil/Tetkik Sorgulama başlıklı makalemizde Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi laboratuvar tahlil/tetkik sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.