Son Sorgulamalar

Sigorta İhbarı


Vatandaş olarak bizim yapmamız gereken bir sürü görevler vardır. Oy kullanma, askere gitme gibi. Vatandaş olarak başka bir görevimiz de devletimizin çıkarlarını korumaktır. Devletimizin çıkarlarını koruyarak aslında kendi çıkarlarımızı da korumuş oluruz. Sonuçta devletin 5 kuruşuna da sahiplenip yanlış yere gitmesini engellemek aslında bizi de etkilemektedir.
Sigorta Bilgi ve İşlem Merkezi (SBGM) nin sitesi üzerinde bulunan online işlemler bölümünde de bütün sigorta işlemlerinde yanlış bir işlem yapıldığını düşündüğünüz veya suiistimal yapıldığını gördüğünüz sigortacılık işlemlerini şikayet edebilirsiniz.
Bu aslında vatandaş olarak bizim görevimizdir. Böylece devletimizin çıkarlarını gözetmiş olmaktayız.
Aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayarak açılan yerden sigorta ihbarında bulunabilirsiniz. Yanlış yapıldığını düşündüğünüz veya sistemin açıklarını gözeterek, sigortacılıkta sahtekarlık yapıldığını düşündüğünüz işlemler varsa bu alanda yapılan sigorta işlemini ihbar edebilirsiniz.
Açılan yerde bildirimde bulunan kişinin durumu(vatandaş, acente, eksper vb), şikayet eden kişinin kimlik bilgilerini içeren bölümün, şikayet edilen olayın ilgili bölümlerinin doldurup kaydet butonuna tıklamanız gerekmektedir.
Not: Bu işlemlerinizi yaparken kimlik bilgilerinizin paylaşılmasını istemiyorsanız “Kimlik Bilgilerimin Paylaşılması İstemiyorum” yazısının işaretlenmesi gerekmektedir. Bu bölüm işaretlendiğinde kimlik bilgileriniz sistem tarafından gizlenecektir.
Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin sitesi üzerinden sigorta şikayetinde bulunmak için tıklayın…

Bir önceki yazımız olan Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tahlil Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tahlil, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tahlil Sonucu Öğrenme ve Tahlil Sonucu Öğren hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

2 Yorumlar

  1. sigorta poliçeleri mi varmış?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.