Son Sorgulamalar

Şifresiz SGK Sorgulama


2006 yılı öncesinde bazı çalışanlar emekli sandığına, bazı çalışanlar bağ-kura, bazı çalışanlarda sosyal sigortalar kurumuna bağlı olarak çalışmakta ve primlerini buna göre ödemekte idiler. Emekli Sandığı, Bağkur ve Sosyal Sigortalar Kurumu 2006 yılında birleşerek Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) adı altında tek çatı altında toplanmıştır.

Ödenmiş olan primlerinizi internetten görmeniz mümkündür. İnternet üzerinden şifresiz olarak sgk sorgulaması yaparak 4/A hizmet dökümü, 4/B hizmet dökümü, 4/C hizmet dökümü yapılabilmektedir. Böylece kendinizin yada işvereninizin sizin için yatırmış olduğu sigorta primlerini görmeniz görebilirsiniz.

sifresiz-sgk-sorgula

Sigorta Primlerini ve Sigorta Borçlarımı İnternetten Nasıl Öğrenirim?

Aşağıda şifresiz olarak sigorta primlerinizi görebileceğiniz bir sayfaya link verilmiştir. Bu linke tıkladığınızda açılacak olan ekranda sizden TC kimlik numarası, il, doğum tarihiniz, cilt numaranız, ve güvenlik için oluşturulmuş güvenlik kodu bilgileriniz istenmektedir. İlgili alanlara gerekli bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra bilgileri sorgula butonuna tıklayarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

Sisteme giriş yaptıktan sonra 4/A hizmet dökümü, 4/B hizmet dökümü, 4/C hizmet dökümü yapmanız mümkündür.

Şifresiz SGK sorgulaması yapmak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan SGK Prim Borcu Sorgulama başlıklı makalemizde 4A sigorta prim sorgulaması, 4B sigorta prim sorgulaması ve SGK prim borcu sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.