Son Sorgulamalar

SGK’dan Erken Emekli Olma


Sosyal Güvenlik Kurumu ülkemizde emeklilik işlemlerinin yürütüldüğü bir kurumdur. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan önce BAĞ-KUR, emekli sandığı SSK, gibi çeşitli kurumlar bulunmakta idi. Bu kurumlar artık Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) olarak tek bir çatı altında toplandı. Çalışanların emeklilik işlemleri, ne zaman emekli olacakları, sigorta prim borçları, zaman zaman yapılan yapılandırmalar gibi işlemler bu kurum tarafından yürütülür. Fakat çalışanlar bazı durumlarından dolayı emeklilik zamanlarını beklemeden erken emeklilik haklarını kullanarak emeklilik hakkına sahip olabilmektedirler.

SGK Erken Emeklilik Şartları Nelerdir? SGK Erken Emeklilik Hesaplama

SGK’dan normal çalışma süresini dolduran kişilere emeklilik haklarını vermektedir. Fakat bazı durumlarda erken emekli olunabilmektedir. SGK erken emeklilik şartları arasında kaza geçirmek, meslek hastalıkları, çalışamaz duruma gelinmesi gibi durumlarda SGK malulen erken emekli yapmaktadır.

Aşağıda sizlere verdiğimiz link sayesinde emeklilik zamanınızı kendi durumunuza göre hesaplayabilirsiniz.

Emeklilik hesaplama için TIKLAYINIZ…

Bir önceki yazımız olan Dul Maaşı Sorgulama başlıklı makalemizde dul maaşı alabilme şartları ve dul maaşı sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.