Son Sorgulamalar

SGK Prim Borcu Sorgulama


2006 yılında Bağkur, emekli sandığı, SSK hepsi Sosyal Güvenlik Kurumu çatısı altında toplanmıştır. Burada amaç tek bir çatı altında daha düzenli hizmet verebilmektir. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) bu üç kurumun birleşmesinden oluşmuştur.

SGK prim borcu bazen işverenin çalışanının prim borcunu yatırmayı unutmasından, bazende bizim kendimizden kaynaklanabiliyor. Kendi sigortanızı kendiniz yatırıyorsanız SGK prim borcu sorgulama ekranında prim borcunuzun olup olmadığını bu sorgulama ekranından görebilirsiniz.

SGK Prim Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Aşağıda size vermiş olduğumuz linke tıklayarak SGK prim borcu sorgulaması yapmanız mümkündür. sgk-prim-borcuİlgili linke tıkladığınızda karşınıza gelecek ekranda sizden sorgu türü, tahsilat tipi, sicil no ve güvenlik numarası bilgileri istenecektir. Sorgu türü bölümünde 4A sigorta prim sorgulaması yapmak için 4A işveren ödemelerini, 4B sigorta prim sorgulaması yapmak için 4B sigortalı ödemelerini diğer ödemeler için diğer ödemeler bölümünü seçtikten sonra sorgu tipi bölümünde de seçmiş olduğunuz sorgu türüne göre bir seçim yapmalısınız.

Daha sonra alt tarafta bulunan sicil no bölümüne sicil numaranızı, güvenlik bölümüne de güvenlik kodunu yazıp borç sorgula butonuna tıklayın. Böylece SGK prim borcunu öğrenme işleminiz gerçekleşmiş olur. Aynı zamanda bu sorgulama işlemi sizin prim ödemesinin yatırılıp yatırılmadığı sonucunu da gösterir. Yani SGK prim borcunuzun yatıp yatmadığını da görmüş olursunuz.

SGK Prim Borcu Sorgulaması Yapmak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan Aile Hekimi Sorgulama başlıklı makalemizde aile hekimi sorgulaması ve Aile hekiminizi öğrenmek hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

2 Yorumlar

  1. Ablamın ilk SGK (SSK) prim ödemesi çalışan olarak benden çok sonra benim SGK (SSK) ilk prim ödemem ablamdan seneler önce başladı. Ablam benden daha önce emekli olursa da şaşırmam

  2. sgk da adalet istiyorum.esnafa isverene geriye donuk prim cikarildigi gibi ssk siz calistirilan iscilerede geriye donuk prim istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.