Son Sorgulamalar

SGK Ölüm Aylığı Sorgulama


Sigortalının bakmakla yükümlü olduğu ve ölümünden sonra geçimini sürdüremeyecek ya da yürütmekte zorlanacak yakınlarına bağlanan aylıktır. Halk arasında yetim aylığı olarak da bilinebilir. SGK ölüm aylığının bağlanabilmesi için bazı şartların yerine getirilmiş olması gerekmektedir.

SGK ölüm aylığı şartları

  • 1800 günlük malûl olma, yaşlılık ve ölüm sigorta primleri bildirilmiş olmalı, 5 yıldan beri sigortalı olunup toplamda 900 gün malûl olma, yaşlılık ve ölüm sigortaları primleri bildirilmiş olmalıdır.

SGK Ölüm aylığı şartlarından ölüm aylığının hesaplanmasına kadar birçok bilgi ve daha ayrıntılı açıklaması için TIKLAYINIZ…

Ölüm aylığı sigortalının hangi yakınlarına bağlanır?

Eşine, Çocuklarına, Anne ve babasına bağlanır.

sgk-olum-ayligiBağlanan kişilere de, örneğin 1 eş ve 1 yetim için belirli oranlarda paylaşılması yine önceden belirlenmiştir.

SSK Ölüm aylığına müracaat için gerekli evraklar;

1 adet vesikalık fotoğraf, tahsis talebi ve beyan taahhüt evrağı, aylığa bağlanacak kişiler ölen sigortalının anne ve babası ise il ya da ilçe idarelerinden alınacak olan muhtaçlık belgesi, hak sahiplerine vasi tayin edilmiş ise de vasi ilamı istenmektedir.

Bir önceki yazımız olan THY Sefer Sorgulama başlıklı makalemizde THY Sefer Sorgulaması ve Türk Hava Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
ölüm aylığı sorgulama, sgk ölüm aylığı sorgulama

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.