Son Sorgulamalar

SGK Kıdem Tazminatı Hesaplama


İşçi ve işveren arasında işyerlerine göre çeşitli kurallar bulunmaktadır. Her iş yerinin kendi kuralları bulunmaktadır. İşçiler bu kurallara uyarak çalışmak zorundadır. Bu kurallar işçilere işe ilk girdikleri zaman bildirilmektedir. Fakat bu kurallar karşısında işçileri savunan, işçilerin hakkını kollayan devlet tarafından konulmuş kanunlar da bulunmaktadır. Böylece kimse kimsenin hakkını gasb etmemiş olur.

Bu kurallardan bir tanesi de kıdem tazminatı uygulamasıdır. Bu uygulamaya göre bir işyerinde çalışan işçi en az 1 yıl çalışmak şartıyla işten çıkarıldığında işveren tarafından kıdem tazminatı ödenmesi gerekmektedir. Zaten işveren herhangi bir işçiyi işe aldığı zaman bunu SGK‘ya bildirmekle yükümlüdür.  İşçilerin bu kıdem tazminatını alabilmeleri için de belli kurallar konulmuştur. Mesela işçi işyerinden ayrılırken ahlaki bir durum yüzünden ayrılmamalıdır. Yani ahlaki olarak bir şuç işleyerek ayrılmamalıdır.

SGK Kıdem Tazminatı Nasıl Hesaplanır?

kidem_ve_ihbar_tazminati_hesaplama_ne_kadar_kidem_tazminati_alirimİşyerinden ayrılırken alacağınız kıdem tazminatını mı merak ediyorsunuz? Kıdem tazminatınız ne kadar? SGK kıdem tazminatı hesaplama işleminizi yapabileceğiniz bir link aşağıda sizlerle paylaşılmıştır. Bu linke tıkladığınızda size çalışma süreniz ve çalışmalarınız ile ilgili bazı sorular sorulacaktır. Bu sorulara size uygun cevaplar vererek SGK kıdem tazminatı hesaplama işleminizi yapabilirsiniz.

SGK kıdem tazminatı hesaplama işlemini yapmak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan THY Sefer Sorgulama başlıklı makalemizde THY Sefer Sorgulaması ve Türk Hava Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

2 Yorumlar

  1. ELVAN, ‘KIDEM TAZMİNATINDA ORTA YOLU BULACAĞIZ’

  2. işçiden kesilen SSK primini ödemeyen işverenden kıdem tazminatı fonunu ödemesi beklenecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.