Son Sorgulamalar

SGK Gecikme Faizi Hesaplama


Ülkemizde sosyal güvenlik sistemi 2006 yılından itibaren birleştirilerek Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) adı altında toplandı. Bu sistemle sigorta işlemleri tek bir elden yapılması amaçlandı. Ülkemizde esnaflar başta olmak üzere bir çok kişinin sigorta borcu bulunmaktadır. Bu borçlara zamanında ödenmediği taktirde faiz uygulanmaktadır.

Sigorta Gecikme Faizi Nasıl Hesaplanır?

Bilişim teknolojilerinin gelişmesi ve e-devlet sistemi sayesinde ülkemizde online sistem kullanımı artmış ve çoğu kişi işlemlerini internet üzerinden yapmaya başlamıştır. İnternetten sigorta faizi hesaplama işlemleriniz için size aşağıda bir link verilmiştir. Bu linki kullanarak SGK faiz hesaplaması yapabilirsiniz.

sigorta-faizi-hesaplamaAçılacak olan sayfada karşınıza çıkacak sayfada sizden borç tarihleriniz sorulacaktır. Sigorta borcu tarihlerinizi ve ne kadar sigorta borcunuz olduğunu, borç dönemini yıl olarak yazıp alt bölümde bulunan resmi kurum veya özel kurum seçeneklerinden ilgili seçeneği işaretleyip hesapla butonuna tıklamanız yeterlidir.

Örneğin borç dönemi ay bölümüne 1, borç dönemi yıl bölümüne 1500 yazıp hesapla butonuna tıkladığınızda yaklaşık 254 TL lik bir gecikme faizinizin olduğunu görebilirsiniz.

SGK gecikme faizi hesaplaması yapmak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan Kasko Sorgulama başlıklı makalemizde e-devlet kasko sorgulama, kasko sorgulama ve plaka ile kasko sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.