SASKİ Borç Sorgulama


Ülkemizin büyük şehirlerinden biri olan Samsun ili konumu ve tarihimizdeki önemi sebebiyle ülkemizin göz bebeği olan illerimizden biridir. yapmış olduğu çalışmalarla Samsun’da şehircilik anlayışına yeni bir bakış açısı getirmiştir. Son 10 yılda Samsun ilimiz daha önceleri hiç görmediği bir belediyecilik hizmetini görmüş ve çehresi değişmiştir. Eski olan bazı binalar tadilat geçirmiş, bazı alanlar kamulaştırılarak dar olan sokaklar genişletilmiş, yeni alanların açılması sağlanmıştır.

Ülkemizdeki büyükşehir yasası ile büyükşehir olan illerimizin ilçeleri ve köyleri de doğrudan büyük şehire bağlanmıştır. Köyler mahalle olmuş ve büyükşehire bağlanmıştır. Samsun ilinde de uygulama aynı yönde devam etmiştir. Bu sebeple bütün ilçelerimizin su şebekesi artık () ne bağlanmıştır. Bütün ilçelerimiz artık şebeke suyu hizmetini bulunduğu belediyeden değil Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi’nden almaktadır. Dolayısıyla da ödemiş olduğunuz faturalar bulunduğunuz belediyeye değil SASKİ hesabına aktarılmaktadır.

Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi Nasıl Yapılır?

Büyükşehir yasası olarak bilinen yasa kapsamında büyükşehirlere bağlı olan ilçeler şebeke suyu hizmetini büyük şehirden almaktadır. Samsun Büyükşehir Belediyesi de ilçelere hizmet götürebilmek için ilçelerde müdürlükler kurmuş ve hizmet götürmeye başlamıştır.

saski-borc-sorgulamaSamsun Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne olan borçlarınızı aşağıda size vermiş olduğumuz link yardımıyla sorgulayabilirsiniz. SASKİ borç sorgulama işleminizi yaptıktan sonra işleminizi internet üzerinden yapamamaktasınız. SASKİ borç ödeme işleminizi elden veya banka otomatik ödeme talimatı ile yapabilirsiniz.

İlgili linke tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan ekrana 13 haneli abone numaranızı yazıp sorgula butonuna tıklayarak SASKİ borç sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi SASKİ borç sorgulama işlemi için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan THY Sefer Sorgulama başlıklı makalemizde THY Sefer Sorgulaması ve Türk Hava Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
saski borç sorgulama, saski borc ogrenme 2017 samsun, saski abone sorgulama, su borç sorgulama saski samsun
Paylaşmak Güzeldir

Bir Cevap Yazın