Radyo Frekansları Sorgulama


Türkiye sınırları içinde, araba, cep telefonu, radyo ya da internetten radyo istasyonlarını dinlemek için bazı frekanslar vardır. Her kanalın dinleyicilerine ulaşmak için edindiği bu frekanslar genellikle radyonuzda tanımlıdır fakat isimlerini bilmezsiniz. İnternetin bu denli yaygınlaşmasına rağmen hala radyo dinlemenin tadı başka gemlete ve isteriz.

İnternet üzerinden araştırma yaparak işlemi yapmak isteseniz ama şuanda bunun için bir sistem yoktur anca radyo ismi yazarak ilgili radyonun internet sitesinden ya da çeşitli kaynaklardan o radyoya ait olanı alabilir, cihazda direkt olarak o frekansa geçip yayını dinleyebilir ve cihazınıza kaydedebilirsiniz.

radyofrekanslariRadyo yayın frekansları genellikle illere göre değişiklik gösterebildiği için illere göre radyo frekansı araması yapmanız gerekmektedir. Bunun için yapacağınız şey ilgili radyo’ya ait internet sitesine girip yayın yaptığı illere ait frekans listesine bakmaktır.

Radyo dinleyebileceğiniz bir başka cihaz da receiver yani uydu alıcısı cihazlarıdır. Önceden tanımlanmış radyoları isimlerini bularak televizyondan dinleyebilirsiniz. Eğer radyo televizyonunuza tanımlanmamışsa aşağıdaki bağlantıdan frekansı receiverinize tanımlayarak yayınlarını dinlemeye başlayabilirsiniz.

işlemi için TIKLAYINIZ…

Bir önceki yazımız olan THY Sefer Sorgulama başlıklı makalemizde THY Sefer Sorgulaması ve Türk Hava Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşmak Güzeldir

Bir Cevap Yazın