Son Sorgulamalar

QR Kodu Nedir, Nasıl Para Çekilir?


Gerçekten teknoloji o kadar hızlı bir şekilde gelişmekteki neredeyse hızına yetişmemiz imkansız olmaktadır. Her geçen gün yararımıza olan ve hayatımızı kolaylaştıran yenilikler çıkmaktadır. QR Kodla Para Çekme ise hayatımızı kolaylaştıran bu yeniliklerden bir tanesi olmaktadır. Bu uygulama sayesinde artık kartınız yanınızda olmasa bile tüm ATM’lerden rahatlıkla para çekebilmektesiniz.

QR Kodu İle Nasıl Para Çekilir?

QR Kodu ile para çekebilmek için yapmanız gereken ilk şey mobil bankacılığınıza giriş yapmak olmaktadır. Bundan sonraki adımda ise mobil bankacılık hizmeti aldığınız bankanın menü kısmından para çekme ve yatırma butonuna tıklamalısınız.

Bazı bankaların mobil uygulamalarında ise menü kısmında doğrudan QR Kodu ile işlem kısmı bulunmaktadır. Siz buradan QR Kodla Para Çekme işlemi yapacağınız hesabı ve miktarı seçiniz. Bunun ardından da ATM ekranında sağ üstte bulunan QR kodu telefonunuzun ekranında açılan kameraya okutun ve ATM’den paranızı kolayca alın.

Bir önceki yazımız olan Açık Kapı Projesi Başvuru Yapma başlıklı makalemizde Açık Kapı Projesi ve Açık Kapı Projesi başvuru hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

bim-e-fatura-sorgulama

BİM E-Fatura Sorgulama

Ülkemizde artık birçok toptan fiyatına perakende satışı yapan şirketler bulunmaktadır. Bu şirketler kendi maliyetlerini azaltarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.