Son Sorgulamalar

Plakadan Kazalı Araç Sorgulama


İkinci el sektöründe çok çeşitli hileler yapılabilmektedir. Araç kilometre düşürme, kazalı aracı kazasız gibi gösterme, kaza kaydını yaptırmama gibi birçok hileler mevcuttur. Bu yüzden ikinci el araç alırken bütün bunların hepsine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Plakadan Kazalı Araç Sorgulama

Plakadan kazalı araç sorgulama işlemini yapmanız mümkündür. Bu işlem içi Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin ilgili sitesine mesaj atmanız yeterlidir. Sorgulama yapmak istediğiniz aracın plakasını cep telefonunuzun mesaj bölümüne yazıp 5664 ‘e kısa mesaj olarak atmanız durumunda plakadan kazalı araç sorgulama işleminiz yapılacaktır. Bu işlem ücreti 4 TL’dir.

Bu işlem sonucunda karşınıza ilgili aracın ne zaman ve nasıl kaza geçirdiği ve hasar kaydı bilgisi görüntülenir. Fakat unutmayın ki kaza yapan araç eğer servise götürülmemiş ise sistemde kayıt bulunamadığı için bu sistem işinize yaramayacaktır.

Ülkemizde bu ve buna benzer işlemleri Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi üzerinden yapabilmektesiniz. Kazalı araç sorgulama, araç kilometre sorgulama, araç değişen parça sorgulama gibi işlemleri 5664 ‘e kısa mesaj göndererek yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan HGS Borç Ödeme başlıklı makalemizde HGS borç ödeme ve HGS borçlanması hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.