Son Sorgulamalar

Plakadan İsim Sorgulama


Plakadan isim sorgulama işlemi kişisel bilgileri içerdiğinden internetten böyle bir sorgulama yapmanız imkânsızdır. Bunun için e devlet kapısını kullanma şansınız yoktur. Ancak e devlet üzerinden aracın plakasından aracın modelini rengini modelini ve diğer birkaç bilgiyi öğrenme imkânınız vardır. Ancak e devlet kapısından kesinlikle plakadan araç sorgulama işlemini yapamazsınız. Ancak plakadan araç bilgileri sorgulamak için bir e devlet hizmeti araç sorgulama hizmetini kullanabilirsiniz. Bu hizmette araç bilgilerini internet üzerinden sorgulayıp öğrenebilirsiniz.

Plakadan Sorgu Yapmak

Plaka üzerinden sorgu yapmak için e devlet sistemine giriş yapmanız gerekir. Bu girişi yapabilmek içinde mobil imza elektronik imza e devlet şifresi T.C kimlik kartı ya da bazı bankaların elektronik bankacılığını kullanarak E devlet isimli sisteme giriş yapma imkânınız vardır.

plakadan-isim-sorgulamaGirişinizi yaptıktan sonra Emniyet Genel Müdürlüğü hizmetlerinden araç sorgulama hizmetini seçmeniz gerekir. Linki ise https://www.turkiye.gov.tr/arac-sorgulama adresidir. Bu adres üzerinden plaka bilgisi olan aracın bazı bilgilerini sorgulama imkânı elde edebilirsiniz. Sorgulama için araç plaka bilgisi yeterli olacaktır.

Plakadan Ne Öğrenebilirim?

Plakadan sorgu yaparak aracın bazı bilgilerine ulaşabilirsiniz. Mesela aracın modeli trafiğe çıkış tarihi rengi markası gibi şeyleri de e devlet üzerinden sadece plaka yardımıyla sorgulayabilirsiniz. Ancak plakadan kişisel bilgi olan ismi sorgulama imkânınız yoktur. Bunu öğrenmek için e devlet hizmetini kullanamazsınız. E devletten sadece bazı araç bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan THY Sefer Sorgulama başlıklı makalemizde THY Sefer Sorgulaması ve Türk Hava Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
plakadan isim sorgulama

Benzer Yazı

Sultangazi Belediyesi Şikayet

Kurumlar artık iş yüklerini azaltmak ve işlerini hızlandırmak için işlemlerini online sisteme taşımaktadırlar. İnternetten randevu, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.