Son Sorgulamalar

Plakadan D2 Belgesi Sorgulama


Ülkemizde bazı işlerin yapılabilmesi için bazı gerekliliklerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu yazımızda anlaşılacağı üzere taşımacılık üzerine olanlardan bahsedeceğiz.

Trafiğe çıkan araçların yolcu taşımacılığı ya da mal taşımacılığında işlerini yapabilmeleri için gerekli olan çeşitli belgeler vardır. Bu belgelerden biri olan D2 belgesi yolcu taşımacılığında gerekli bir belgedir. Sürekli olarak yolcu taşıyıp sefer düzenleyecek kişilerin edinmesi gerekmektedir. Bu belgeye sahip olmak için yapmanız gerekenler ve gerekli belgeler için internette araştırma yapabilirsiniz. İnternetin bu kadar yaygınlaşması bizlere sorgulama işlemlerinde de kolaylıklar sağlamıştır. İlgili kurumlara gitmeden 3-5 dakika içerisinde birçok sorulama işlemini yapabilir olduk. Araç yetki belgesi sorgulama işlemleri turkiye.gov.tr sisteminden yapılabilmektedir.

d2_belgesi_sorgulama E devletten d2 belgesi sorgulama işlemini yapmak için aşağıda paylaşacağımız linke tıklamalı ve ardından gerekli yerleri doldurup yönergeleri izlemeniz gerekmektedir. Plakadan online d2 belgesi sorgulama işlemi e devlet sistemi üzerinden yapılabilmektedir. E devlet sistemine giriş yapabilmek için, e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, Elektronik İmza, T.C. Kimlik Kartı, Banka doğrulama yöntemlerinden birini kullanmanız gerekmektedir. Eğer e devlet şifresi edinmediyseniz en yakın merkez PTT şubesine giderek 2-3 TL karşılığında edinebilirsiniz.

İnternet üzerinden d2 belgesi sorgulama işlemi için TIKLAYINIZ…

Bir önceki yazımız olan THY Sefer Sorgulama başlıklı makalemizde THY Sefer Sorgulaması ve Türk Hava Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
d2 belgesi sorgulama, d 2 sorgulama

Benzer Yazı

Ataşehir Belediyesi Borç Sorgulama ve Borç Ödeme

Ataşehir ilçesi 2008 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Kadıköy, Üsküdar, Ümraniye, Çekmeköy ve Sancaktepe çevre ilçeleridir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.