Son Sorgulamalar

Plakadan Araç Sahibi Sorgulama


Araçların plaka bilgisini girerek çoğu yerde bazı basit bilgileri elde etmeniz mümkündür. Araç pert kaydı sorgulama, araç kaza sorgulama, araç kilometre sorgulama gibi işlemler bu işlemlerin arasında yer almaktadır.

Plakadan Araç Sahibi Sorgulama

Plakadan araç sahibi sorgulama işlemini herhangi bir şekilde sorgulanamamaktadır. Bu bilgi kişinin özel bilgisi olduğu için üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır. Daha önceden e-devlet sistemi üzerinde bulunan araç üzerinde bulunan rehin sorgulama bölümü ile araç rehin sorgulama işleminizi yapabiliyorduk. Fakat bu bilgiler özel bilgi olduğu için bu bilgiler de artık verilmemektedir.

Plakadan araç sahibi sorgulama işlemini yapamayacağımız için bu işlemde trafik şube müdürlüğünden yardım alabilirsiniz. Trafik şube müdürlüğü de bu bilgileri size üçüncü kişi olduğunuz için vermeyebilir.

Bir önceki yazımız olan Plakadan Kazalı Araç Sorgulama başlıklı makalemizde Plakadan kazalı araç sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.