Plakadan Araç Muayene Sorgulama


Araçların trafiğe çıkmaları ve gerek diğer insanlar gerek de araç sahiplerinin daha az riskle atmaları için bakımlarının ve muayenelerinin düzenli olarak yapılması gerekmektedir.

İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte birçok işlemi internete bağlı cihazlarımızla ilgili kurumun internet sitesi üzerinden online olarak yapabilir olduk. Plakadan araç muayene sorgulama işlemini TÜVTÜRK’ün internet sitesi üzerinden yapmak için BURAYA tıklayınız.

Açılan sayfada plaka no ve muayene numarasını girip görsel üzerindeki karakterleri de girerek sorgula butonuna basınca karşımıza, istasyon adı, hizmet tipi, muayene tarihi ve muayene sonuncu hakkında bilgiler sıralanacaktır. Hemen altındaki nota dikkat etmek gerekir. Aracın istasyon kaydının bulunması muayeneden geçip geçmediğine dair bilgi vermemektedir. Muayene sonucu için muayene rapor numarası girilmelidir. Gerekli bilgileri girdiğinizde işlemini yapabileceksiniz.

Tuvturk_arac_muayeneMuayenenizi henüz yaptırmadıysanız ve muayene randevusu almak istiyorsanız online olarak almak için TIKLAYINIZ…

Araç muayenesi ile ilgili bilgilerin adım adım anlatıldığı bölüm için BURADAKİ linkten ulaşabilir, muayene öncesi ve aşamalarında neler yapacağınıza dair bilgilere ulaşabilirsiniz.  Unutmayın muayenesi yapılmış araçlarla trafiğe çıkmak kaza riskini azaltır.

Bir önceki yazımız olan THY Sefer Sorgulama başlıklı makalemizde THY Sefer Sorgulaması ve Türk Hava Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşmak Güzeldir

Yorum

  1. By ☪anti Metrekare

  2. By Kolayca

  3. By İzmir

  4. By kemal

Bir Cevap Yazın