Plakadan Araç Bandrol Sorgulama


Geçmiş yıllarda motorlu araçların vergilerinin ödendikten sonra edinilen bandrol nedeniyle ismi yıllarca araç bandrol ödeme olan bu sistem şimdilerde online olarak yapılabilmektedir.

Teknolojinin gelişmesi ve teknolojik aletlerin kullanımının artmasıyla kullanım alanları da yaygınlaşmış ve kurumlar bu gelişmeye ayak uydurmak için internete yatırımlar yapmışlardır. Diğer birçok işlem gibi de internet üzerinden yapılabilmektedir. Aşağıda paylaşacağımız adresten işleminizi gerçekleştirebilir, sayfada belirtilen anlaşmalı bankaların kredi kartlarıyla vergi ödemenizi online olarak yapabilirsiniz.

araç-bandrol-sorgulamaYine aynı sayfada yer alan linkler sayesinde motorlu taşıtlar vergisini hesaplayabilirsiniz. Gelir İdaresi Başkanlığının internet vergi dairesi sistemi sayesinde plakanızı bitişik olarak girip (34BBB34 gibi) plakanızın özel olup olmadığını belirterek T.C. kimlik numaranız ya da vergi kimlik numaranızı girerek tescil tarihini belirterek tamam tuşuna tıklayıp işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Sorgulamayı yaptıktan sonra kredi kartı ile ödeme yapmak isterseniz bu işleminizi 02.00 – 22.00 saatleri arasında anlaşmalı bankaların kredi kartları ile yapabilirsiniz.

işleminiz internet üzerinden yapmak için TIKLAYINIZ…

Bir önceki yazımız olan THY Sefer Sorgulama başlıklı makalemizde THY Sefer Sorgulaması ve Türk Hava Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
araç bandrol sorgulama plakadan, bandrol sorgulama plaka ile, plakayla bandrol sorgulama
Paylaşmak Güzeldir

Yorum

  1. By oto sorgulama

  2. By oto

  3. By Ciddi Haber

  4. By anladi

Bir Cevap Yazın