Plakadan Araç Bandrol Ödeme


Önceleri bandrol olarak adlandırılan bu işlem ve motorlu taşı vergisini ödeyen araç sahiplerine verilen evrakların yerini online sistemler aldı ve işlemler internet üzerinden yapılabilir oldu.

Teknoloji geliştikçe ve yaygınlaştıkça birçok işlemimizi ilgili kuruma gitmeden, internete bağlı bir cep telefonu ya da bilgisayardan 3-5 dakika içerisinde yapabilir olduk. işlemi de bunlardan biridir. Motorlu taşıtların vergi ödemeleri yılda iki kez yapılmaktadır ilki ocak ikincisi temmuz ayında yapılır. Ödenmediği takdirde de diğer tüm işlemlerde olduğu gibi çeşitli yaptırımları vardır.

plakadan-arac-bandrol-sorgulama işlemi, Gelir İdaresi Başkanlığının internet vergi dairesi sistemi üzerinden aşağıda paylaşacağımız link sayesinde ödeme yapabileceksiniz. Gerekli olan bilgiler, Plakanız ki bunu bitişik yazmalısınız. Ör: 22EEE22 gibi. Hemen altında plakanızın özel olup olmadığını belirmeniz gerekiyor. Daha sonra TC kimlik numaranızı ya da vergi kimlik numaranızı yazıp son olarak da tescil tarihinizi giriyorsunuz. Ardından Tamam’a basın. Yönergeleri takip ederek ödemenizi tamamlayabilirsiniz.

nizi BURADAN  yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan THY Sefer Sorgulama başlıklı makalemizde THY Sefer Sorgulaması ve Türk Hava Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşmak Güzeldir

Bir Cevap Yazın