Son Sorgulamalar

PASSOLİG Maç Bileti Alma


14 Nisan 2014 tarihinden itibaren 6222 sayılı “Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun” uyarınca futbol maçlarına girişlerde Passolig uygulaması yapılmaktadır. Maçlara artık Passolig kartı ile girilmektedir. Seyirci isterse maç biletini bu karta yükleme yaparak istediği maçı izleyebilmektedir. Stadyum girişlerinde de bu kartı okutarak içeri giriş yapabilmektedir.

Passolig kartı futbol maçlarına yeni bir dönemi başlattı. Bu uygulama sayesinde futbol maçlarına giriş çıkışlar daha sıkı kontrol altına alınarak denetleme kolaylaştı. Passolig kartı almak için internetten online başvuru yapabilirsiniz. Kart başvurusu yapmak için “İnternetten Passolig Kartı Alma, Passolig Başvurusu” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. Kart başvurusu yapıp, kartınız size ulaştıktan sonra maçlara gidebilirsiniz. Başvuru yaptıktan sonra kartın size ulaşma süresi yaklaşık 15 gündür. Henüz kartınız size ulaşmadıysa bu durumda stadyum gişelerinden alacağınız tek kullanımlık kartınızla bilet aldığınız maça girebilirsiniz.

Passolig İle Maç Bileti Nasıl Alabilirim?

Futbol maçlarına gidebilmek için Passolig kartınıza ilgili maç biletini yükleme yapmalısınız. Aşağıda size Passolig maç bileti alma işlemi için bir link verilmiştir. Bu link vasıtasıyla kartınıza ilgili maç biletini yükleyebilirsiniz.

passolig-mac-bileti-almaİlgili linke tıkladığınızda bilet alabileceğiniz maçlar size listelenecektir. İstediğiniz maçın satın al butonuna tıklayarak maçla ilgili bilgilerin olduğu sayfaya geçiş yapın. Ardından bilgilerin altında bulunan satın al butonuna tıkladığınızda karşınıza üye girişi yapabileceğiniz ekran açılacaktır. Bu bölümde üye girişi yaparak maç biletinizi Passolig kartınıza yükleyebilirsiniz. Böylece Passolig kartınızla internetten online maç bileti almış olursunuz.

Sistem üyelik istediği için ilk önce üye olmanız gerekir. Üye olma işlemi hakkında bilgi almak için “Passo Üye Olma” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Passolig kartınızla internetten online maç bileti almak için TIKLAYIN…

Passolig Kartı İle Yurtdışından Maç Bileti Nasıl Alınır?

Yurt dışında bulunan kişiler futbol maçlarını seyredebilmeleri için pasaportları ile Passolig kart başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Başvuru yaptıktan sonra tıpkı yurt içindeki vatandaşlarımız gibi aynı işlemleri yapmak durumundalar. Yani aşağıdaki adımları sırası ile izlemelidirler:

  1. Passolig kart başvurusu yapma
  2. Maç bileti alma. Passolig kartı henüz gelmemiş olan kişilerde maça girebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan THY Sefer Sorgulama başlıklı makalemizde THY Sefer Sorgulaması ve Türk Hava Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
passolig bilet al, passolig bilet sorgulama

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

1 Yorum

  1. CengizhnArpakci

    Asıl mesele passolig almanız değil , alıp maç seçmeniz hayırlı işler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.