Son Sorgulamalar

Pasaport Randevusu Alma


Ülkeler arası geçiş işlemlerinde gerekli olan en önemli evraklardan biri pasaporttur. Öyle ki belli aralıklarla yenilenmesi bile gerekir. Üzerinde yer alan fotoğrafa kadar her şey özel tekniklerle çekilip yerleştirilir. Geçiş işlemlerinde yanınızda bulundurmaz iseniz memur gerekli işlemleri yapamaz ve ülkeler arası giriş çıkış işleminiz gerçekleştirilemez. Pasaport olmadan ve yasal olmayan yollardan geçişlerde kaçak durumunda olursunuz.

İnternetin gelişmesiyle pasaport alma öncesindeki işlemler daha hızlı ve pratik olarak ilerlemektedir. Yapılması gerek ilk işlemlerden biri pasaport randevusu alma işlemidir. Bu işlem ile randevu almak için BURADAKİ  adrese tıklayıp sağda E- Pasaport Hemen Başvur kutucuğuna tıklamalı ve gerekli yerleri tek tek doldurmalısınız. İl’i de seçtikten sonra size alabileceğiniz yerler listelenmektedir. Randevu için boş kontenjan kalmamıştır yazan yerlere başvuramazsınız. İnternetten pasaport randevusu alma işlemiyle 42 il ve 149 ilçe başvuru merkezlerinden randevu alabilir zaman kaybetmeden randevu alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

e-pasaportRandevu işlemini tamamladıktan sonra verilen referans numarasıyla pasaport’un gönderi durumu ile ilgili online takip yapabilirsiniz. Daha sonra gerekli evrakları tamamlayıp belirlenen günde pasaportunuzu alabilirsiniz.

Diğer takıldığınız noktalar için bilgi almak için acil pasaport hattını arayabilirsiniz. 0 312 462 91 46 ve 47

Bir önceki yazımız olan THY Sefer Sorgulama başlıklı makalemizde THY Sefer Sorgulaması ve Türk Hava Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

2 Yorumlar

  1. pasaport için randevum vardı iloş ablanız bunu unuttu ve saat 11 deki randevusu için 13.54 de uyandı…..

  2. Ulan katiyen pasaport randevusu alamıyorum. Gıcık kadında almıyor işleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.