Son Sorgulamalar

HGS Nasıl Yüklenir?


HGS otobanlardan ve köprülerden geçişlerde bizlerin işlerini kolaylaştıran, hiç durmadan hareket halinde seyir etmemizi sağlayan böylece trafiğin aksamasını engelleyen kullanışlı bir etikettir.
HGS Ptt şubelerinden alınabileceği gibi bankalardan da alınabilmektedir. HGS’yi ilk aldığınızda içerisinde belli bir miktar bakiye yüklüdür. Bu bakiye siz köprü ve otobanlardan geçiş yaptığınız sürece azalmaktadır.

HGS Yüklemesi Nasıl Yapılır?
HGS yüklemesi yapmanın birkaç farklı yöntemi bulunmaktadır. Fakat sizin HGS etiketinizi nereden aldığınız da bu durumda önemlidir.
1) Bankalardan Alınan HGS Etiketleri: HGS etiketini banka şubelerinden almışsanız HGS etiketiniz sizin kredi kartınıza bağlanmıştır. Yani yeteri kadar bakiyeniz olmadığı durumlarda kredi kartınızdan HGS etiketinize bakiye eklenecektir. Böylece HGS yüklemesi için ayrı bir zaman harcamanıza gerek kalmayacaktır.
2) Ptt Şubelerinde Alınan HGS Etiketleri: Ptt şubelerinden HGS etiketinizi almışsanız HGS yüklemesini Ptt şubelerinden yapabilirsiniz.
Ptt şubelerine gitmeden online olarak HGS bakiye yüklemesi yapmak istiyorsanız bu durumda şu adımları izlemelisiniz.
a) Ptt alışveriş merkezi (epttavm) sitesine giriş yapmalısınız. Bu girişi kullanmakta olduğunuz internet tarayıcısının adres bölümüne(crome, internet explorer, firefox gibi) www.epttavm.com yazıp enter tuşuna basın. Karşınıza Pttnin resmi elektronik alışveriş merkezi çıkacaktır.
b) Açılan sitede Hemen Yükle linkine tıklayarak Online HGS bakiye yükleme sayfasını açın.
c) Yeni açılacak olan sayfada iki seçenek bulunmaktadır. Üye girişi yaparak HGS bakiye yüklemesi yapma seçeneği ve Üye Olmadan Bakiye Yükleme seçeneği. 
Bu bölümde üyeliğiniz yoksa Üye Olmadan Bakiye Yükle butonuna tıklayın. (isterseniz üye olarak ta yükleme yapabilirsiniz)
d) Açılacak olan sayfada HGS bakiyesi yüklemek istediğiniz aracın plaka numarasını, TC numaranız, vergi numaranızı veya pasaport numaranızdan herhangi birini girerek ilk önce HGS sorgulaması yapılmasını sağlayın.
e) Sorgulamanın ardından HGS etiketinizi Ptt şubelerinden almışsanız devam edebilir, yükleme miktarını girip ve kredi kartı bilgilerini yazdıktan sonra kredi kartınızla yükleme yap butonuna basarak yükleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu bölümde Ptt’nin haricinde başka bir yerden alınan HGS etiketlerine bakiye yüklemesi yapılamayacağı için sistem sizin bir sonraki aşamaya geçmenize izin vermeyecektir.
Bunların haricinde online olmadan Ptt şubelerinden de HGS yüklemesi yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tahlil Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tahlil, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tahlil Sonucu Öğrenme ve Tahlil Sonucu Öğren hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
hgs nasıl yüklenir

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

3 Yorumlar

  1. Şu hgs muhabbeti nasıl yapılıyo bilen var mı ya

  2. εcεmᵇʲᵏ☆

    HGS bakiye sorgulamanızı öncesinde yaparak zor durumda kalmamış olursunuz. Trafik cezası…

  3. HGS bakiye sorgulama, trafik cezası sorgulama ve online ödeme nasıl yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.