Son Sorgulamalar

OGS Bakiye Sorgulama


OGS diğer adıyla Otomatik Geçiş Sistemi araçların beklemeden geçiş yapmalarını sağlayan bir sistemdir. Ototbanlarda veya köprülerden geçiş esnasında OGS sahibi iseniz beklemeden geçiş yapmak için OGS yazan bölümleri kullanmalısınız.

OGS Nereye Yapıştırılır?

OGS kullanıcıları OGS etiketlerini aldıklarında ilk merak edecekleri soru OGS nereye yapıştırılır? sorusudur. OGS ön cama dikiz aynasının hizasına yapıştırılır. Buradaki mantık şudur, OGS etiketinizi OGS okuyucu sistemin görebilmesi ve okuyabilmesi gerekmektedir. Bu yüzden OGS etiketinizi hiç yapıştırmadan elinizle de gösterip okutsanız olmaktadır. Önemli olan sistemin kartı okumasıdır.

OGS geçişiniz esnasında OGS kartınızdaki bakiyenizden geçiş ücreti düşülmektedir. Bu durumda OGS kartınızdaki bakiyenizi bilmeniz gerekir.

OGS Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

OGS bakiye sorgulama işlemi cep telefonunuz aracılığıyla yapılabilmektedir. Bu işlem için cep telefonunuzda kısa mesaj göndermelisiniz. Peki cep telefonundan OGS bakiye sorgulama nasıl yapılır?

Turkcell veya Avea kullanıcıları OGS bakiye sorgulaması yapmak için cep telefonlarının mesaj bölümüne gelip OGSBAK yazıp boşluk bırakıp aracın plakasını yazdıktan sonra 8292’ye kısa mesaj göndermeleri yeterli olacaktır. Aracın plakasını yazarken arada boşluk bırakmamaya dikkat ediniz.

OGS-bakiye-sorgulamaVodafone kullanıcıları ise 05559448292 numarasına cep telefonlarının mesaj bölümüne girerek OGSBAK yazıp boşluk bırakıp aracın plakasını yazıp göndermeleri yeterli olacaktır. Aracın plakasını yazarken arada boşluk bırakmamaya dikkat ediniz.

OGS bakiye sorgulama işlemi Ziraat Bankası internet şubesinden de yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan BUSKİ Borç Sorgulama başlıklı makalemizde BUSKİ borç sorgulama, BUSKİ online işlemler ve E-buski yeni üyelik hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

1 Yorum

  1. Kgs’ye baka baka ogs’den geçmek.göz doktoruna göz kırparken psikiyatrise merhaba.Müezzini hakir görürken imamı kıskanma.bunl…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.