Son Sorgulamalar

Öğrenim Kredisi Borç Sorgulama


Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Üniversite öğrencilerine öğrenim kredisi altında destek sağlamaktadır. Bu destek aslında bir kredidir. Yani öğrencinin borçlanması demektir.
Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) vermiş olduğu bu krediyi öğrenci mezun olduktan sonra öğrencinin üniversitesinin kaç yıllık olduğuna göre 2 yıl sonra veya 1 yıl sonra geri ödemesini başlatmaktadır. Öğrenci mezun olduktan sonra yılda 4 taksit olmak üzere kredisinin geri ödemesini yapmaktadır.
Öğrenim Kredisi Borcumuzu Nasıl Sorgularız?
Yapmış olduğumuz ödemelerimizi veya kalan borçlarımızı, taksit sayımızı, taksitlerimizin ne zaman ödeneceğini Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun resmi sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki vermiş olduğumuz linki tıklayabilir veya aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.
1) Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun sitesi olan kyk.gov.tr adresine giriş yapın.
2) Açılan sayfada menüler bölümünde e-hizmetler adı altında bir menü bulunmaktadır. Bu menüye tıklayarak sorgulama linklerinin olduğu sayfanın açılmasını sağlayın.
3) Bu sorgulama linklerinin içinden “Öğrenim/Katkı Kredisi Borç Sorgulama” yazan linke tıklayın. “Kredi Geri Ödeme” ekranı açılacaktır.
4) Açılan sayfaya TC Kimlik numaranızı ve güvenlik kodunu yazıp altta bulunan “Ara” butonuna tıklayıp borcunuzun olup olmadığını öğrenin.
KYK Öğrenim/Katkı kredisi borç sorgulaması yapmak için tıklayın…

Bir önceki yazımız olan Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tahlil Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tahlil, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tahlil Sonucu Öğrenme ve Tahlil Sonucu Öğren hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
öğrenim kredisi borç sorgulama, öğrenim kredi borcu sorgulama

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

5 Yorumlar

  1. kira,yakıt,elektrik,su,telefon,servis parası,öğrenim kredisi borcu derken ben nasıl geçineceğim?İyileştirme yapılsın bizlere de

  2. Öğrenim kredisi can damarımız, kutsalımızdır. Adeta kurak ovalarımıza hayat veren bir ırmak, bizi boğulmaktan kurtaran bir can simididir….

  3. selinedebiyati

    2 yıldır öğrenim kredisi ödüyorum! Calısmayanların borcları silinecekmis arkadaslarim zengin koca buldu evlendi onlarin mi silinecek simdi??

  4. Bugüne bugün köpek gibi çalışıp öğrenim kredisi borcunu bitirmiş kadınım, artık kraliçeler gibi yaşayabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.