Noter Vekalet Ücreti Sorgulama


Devlet dairelerinde herhangi bir zamanda işimiz olduğunda işimizi biz kendimiz yapamayacaksak işlerimizi bizim yerimize başkalarının yapmasını sağlayabiliriz. Fakat bizim işlerimizi başkalarının yapabilmesi için de bu kişiye vekalet vermemiz gerekmektedir. Vekalet verme işlemi noterde yapılmaktadır. Bulunduğunuz bölgede bulunan herhangi bir notere başvuruda bulunduğunuzda işlemlerinizi yürüteceklerdir.

Noterden vekalet verme işlemi esnasında sizden bazı evraklar istenebilmektedir. Bu evraklardan bazıları fotoğraf ve nüfus cüzdanıdır. Özellikle nüfus cüzdanını mutlaka yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Bazen vekaletname esnasında vekalet verecek olan ve vekaleti alacak olan kişilerin ikisininde birden nüfus cüzdanı istenmektedir.

vekaletname-ucretleri genelde vatandaşımıza göre yüksek gelmektedir. Vekalet ücretleri vermiş olduğunuz vekaletnamenin çeşidine göre değişmektedir. Vekaletname ücretleri de yıldan yıla göre farklılık göstermektedir. ve vekalet ücretleri aşağıda verilmiştir.

Vekalet çeşitleri ve ücretleri

  • Normal vekaletin ücreti 46,57 TL’dir.
  • İmza sirküleri vekaleti: 33.27 TL.
  • Araç satış vekaleti: 62,62 TL.
  • Diploma tasdik ücreti: 27,02 TL.

Bir önceki yazımız olan THY Sefer Sorgulama başlıklı makalemizde THY Sefer Sorgulaması ve Türk Hava Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
noter vekalet sorgulama
Paylaşmak Güzeldir

Bir Cevap Yazın