Son Sorgulamalar

Noter Vekalet Ücreti Sorgulama


Devlet dairelerinde herhangi bir zamanda işimiz olduğunda işimizi biz kendimiz yapamayacaksak işlerimizi bizim yerimize başkalarının yapmasını sağlayabiliriz. Fakat bizim işlerimizi başkalarının yapabilmesi için de bu kişiye vekalet vermemiz gerekmektedir. Vekalet verme işlemi noterde yapılmaktadır. Bulunduğunuz bölgede bulunan herhangi bir notere başvuruda bulunduğunuzda işlemlerinizi yürüteceklerdir.

Noterden vekalet verme işlemi esnasında sizden bazı evraklar istenebilmektedir. Bu evraklardan bazıları fotoğraf ve nüfus cüzdanıdır. Özellikle nüfus cüzdanını mutlaka yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Bazen vekaletname esnasında vekalet verecek olan ve vekaleti alacak olan kişilerin ikisininde birden nüfus cüzdanı istenmektedir.

vekaletname-ucretleriVekalet ücreti genelde vatandaşımıza göre yüksek gelmektedir. Vekalet ücretleri vermiş olduğunuz vekaletnamenin çeşidine göre değişmektedir. Vekaletname ücretleri de yıldan yıla göre farklılık göstermektedir. Vekaletname çeşitleri ve vekalet ücretleri aşağıda verilmiştir.

Vekalet çeşitleri ve ücretleri

  • Normal vekaletin ücreti 46,57 TL’dir.
  • İmza sirküleri vekaleti: 33.27 TL.
  • Araç satış vekaleti: 62,62 TL.
  • Diploma tasdik ücreti: 27,02 TL.

Bir önceki yazımız olan THY Sefer Sorgulama başlıklı makalemizde THY Sefer Sorgulaması ve Türk Hava Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.