Son Sorgulamalar

Motorlu Taşıtlar Vergisi Sorgulama


Bilişim Teknolojilerinin geliştiği bu dönemde artık ülkeler e-devlet sistemine doğru gitmektedirler. Bu durum çoğu ülkeyi etkilese de ülkemiz bu durumdan olumlu yönde etkilenenlerin aşarında yer almıştır.
Ülkemizdeki kamu kurumları her geçen gün e-devlet sistemini daha iyi kullanıp kendilerini daha iyi adapte etmektedirler. 
Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) ‘de e-devlet sistemine geçiş yapan kurumların arasında gelmektedir. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın resmi sayfasından motorlu taşıtlar vergisini ödeyebilir, borç sorgulaması yapabilir, kasko değerini hesaplayabilirsiniz. 

Motorlu Taşıtlar Vergisi sorgulaması yaptıktan sonra anlaşmalı bankaların kredi kartları ile ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Anlaşmalı bankaların kredi kartları ile 02:00 – 22:00 saatleri arasında ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın sitesinden motorlu taşıtlar vergisi sorgulaması yapmak için Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB)’in aşağıda verilen linke tıklayarak açılan yerde araç tipi, araç yaşı, silindir hacmi gibi bilgileri doldurup hesapla butonuna tıklamanız gerekmektedir.
Gelir İdaresi Başkanlığından motorlu taşıtlar vergisi sorgulamasını şimdi yapmak için tıklayın…

Bir önceki yazımız olan Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tahlil Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tahlil, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tahlil Sonucu Öğrenme ve Tahlil Sonucu Öğren hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
motorlu taşıtlar vergisi sorgulama, mtv sorgulama, gib mtv, gelir idaresi başkanlığının motorlu taşıt vergisi sorgulama, motorlu tatlar vergisi sorgulama

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

6 Yorumlar

  1. Motorlu taşıtlar vergisi her şeyi kapsiyormu o kadar motor ortalıkta vergisiz geziyor onlardan vergi alinsa devlet köşeyi dönmüştü 😉

  2. Motorlu taşıtlar vergisinin sadece araçlardan değil bazı insanlardan da alınması için çalışmalarımız sürüyor.

  3. İlişki durumunu sürekli değiştirenler motorlu taşıtlar vergisini ödüyolar mı acaba?? o-o

  4. “Kurban olduğum Allah verdikçe veriyor”:
    – Elektriğe zam
    – Motorlu taşıtlar, damga, çevre, temizlik vergilerine zam
    – Toplu taşımaya zam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.