Son Sorgulamalar

Memur Alımı Sorgulama


Devlet sürekli olarak açık memur kadrolarını doldurmak ve halka daha iyi hizmet verebilmek için memur alımı yapmaktadır. Bunun için uygun olan kadroları açıklamakta ve başvuruları almaktadır. Ardından ise bu başvurularda uygun kriterleri sağlayan kişilere mülakat yapmakta ve uygun olan pozisyonlara bu seçmiş olduğu uygun ve o işi yapabilecek olan kapasitedeki kişileri yerleştirmektedir. Memur alımında Kamu Personeli Seçme Sınavının çok büyük etkisi olmaktadır. Bu kadroları başvurabilmek ve atanabilmek için boşalan ya da yeni açılan kadroları öğrenmeniz gerekir. Memur alımı sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Memur alımını sorgulayarak size uygun olan bölümlere başvurabilirsiniz.

Memur Alımı Nasıl Sorgulanır?

Memur alımı ile ilgili ilanları T. C. Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesi aracılığıyla takip edebilir ve öğrenebilirsiniz. http://www.dpb.gov.tr/tr-tr sitesi üzerinden memur alımlarını sorgulayabilir ve bu konuda size uygun olan konumlara ve memurluklara başvuruda bulunabilirsiniz.

memur-alimi-sorgulamaMemur alımlarını sorgulamak ve takip etmek için http://www.dpb.gov.tr/tr-tr sitesini sürekli ziyaret ederek size uygun olan pozisyonlara başvuru yapabilirsiniz.

Memur Alımı İlanları

Memur alımı yapılacak olursa bu konuda ilan verilir. Bu memur alım ilanlarını http://www.dpb.gov.tr/tr-tr sitesi üzerinden takip edebilirsiniz. Memur alımı konusunda bu site üzerinde gerekli şartlarda yer alacaktır. Sağlamanız gereken koşullar bu sitede yer alan ilanlarda açıklanacak ve sizde bu koşullara uygunsanız ve bu belirlenen koşulları sağılıyorsanız bu kadrolara başvurabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan THY Sefer Sorgulama başlıklı makalemizde THY Sefer Sorgulaması ve Türk Hava Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

2 Yorumlar

  1. THY, Türk Hava Yolları Memur Personel Alımı 2016 | Personel Alımı 2016

  2. KYK, Bin 403 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak! KYK İş Başvuru Şartları Nedir? KYK Borç Sorgulama! 2016 … KPSS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.