Son Sorgulamalar

Megane 2 Araç Çalışmama Sorunu


Merhaba arkadaşlar. Bu yazımızda Renault Megane 2 araçların çalışma sorunlarına değinmek istiyorum. Megane 2 araç çalışmadığı zaman neler yapılabilir, Megane 2 araç çalıştırma işlemleri gibi işlemler üzerinde duracağız.

Öncelikle şunu unutmamak gerekir ki bir aracın elektronik aksamı ne kadar fazla ise o araç için sorun sayısı o kadar fazla olacaktır. Bu kaçınılmaz bir durumdur. Megane 2 araçlarda da bu durum söz konusudur. Megane 2 araçlar elektronik yönden sorun çıkartabilmektedirler. Bu ne kadar üzücü bir durum olsa da Megane 2 araçların birçok artısı bulunmaktadır. Aşağıda sizlere Megan 2 aracım çalışmıyor, Megane 2 araç çalışma sorunu, Megane 2 akü sorunu gibi durumların çözümü olan seçenekleri vereceğiz.

Megane 2 Araç Çalışmama Sorunu

Sabah kalktığınızda Megane 2 aracınızın çalışmadığını görürseniz canınızı pek fazla sıkmayın çünkü aşağıda size sunacağımız çözümlerden elbette biri size uyacaktır. Öncelikle Megane 2 kartınızı yuvaya takıp start/stop tuşuna bastığınızda ne gibi durumlar söz konusu bunu bilmeniz gerekiyor. Çoğu zaman akünün bittiği düşüncesi ile akümüzü yeniliyoruz fakat Megane 2 araçların çalışmama durumu sadece akü bitmesi ile ilgili değildir.

Kısaca Megane 2 araç çalışmama problemi çözümleri ile ilgili aşağıdaki pratik işlemleri deneyebilirsiniz.

1.Sigorta Kontrolü

Aracınız çalışmıyorsa araç sigortası yanmış olabilmektedir. Bu durumun doğru olup olmadığını kontrol etmek için direksiyonunuzun sol tarafında ışık ayarlarının olduğu yerin altındaki sigorta kutusu bölmesini açıp tarif edilen bölgedeki sigortalardan yanan sigorta olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Yanmış sigorta varsa değiştirebilirsiniz. İlgili bölümde bulunan resimlere bakarak hangi sigortanın ne işe yaradığını görebilirsiniz.

2. Akü Kutup Başlarını Söküp Yeniden Takma

Megane 2 aracınızın kartını takıp start/stop düğmesine bastığınızda sadece tık tık sesi duyuyorsanız üzülmeyin. Araç bu haldeyken elektronik aksamlar çalışır. Mesela araç teybi, otomatik camlar açılıp kapanabilir, anahtardan kapı açma kapı kapatma gibi işlemler yapılabilir. Bu durumda yol bilgisayarı ekranınızda kilit ile ilgili bir yazı çıkacaktır.

Yapmanız gereken ise aracınızın aküsünün kutup başını söküp biraz sonra yeniden takmak olacaktır. Bu sorunun çözümünü birçok kişi akü değiştirdim aracım düzeldi gibi ifadelerle belirtmektedirler. Aslında sadece akü kutup başlarını söküp taktıklarında da durumun düzeldiğini görebilirler. Aküyü değiştirirken kutup başlarını söktükleri için aracın elektronik aksamı kendisini sıfırlamış duruma gelmiştir.

3. Akü Değiştirme

Yukarıda anlatılan çözüm önerileri hala işe yaramadı ise büyük bir ihtimalle akünüz bitmiştir. Akünüzü değiştirdikten sonra yolunuza devam edebilirsiniz.

Megane 2 araçlarda akü değişimi işlemi yaptığınızda aracın elektronik aksamı kendini sıfırlayacağı için sizin bazı işlemleri yapmanız gerekebilir. Mesela oto teyp kodu girmek gibi. Teyp kodunuzu biliyorsanız aracınızın kitapçığına bakarak teyp kodunuzu girebilirsiniz. Aracınızın elektronik aksamı sıfırlandığı zaman teyp kodu istemesinden başka camlar kademeli olarak açılıp, kademeli olarak kapanacaktır. Bu durumu düzeltmek için de camınız kapalı iken kapatma düğmesine birkaç saniye basılı tutabilirsiniz. Bu işlemi her cam için ayrı ayrı toplam 4 kez yapmalısınız. Camlarınızın eskisi gibi kapanıp açıldığını göreceksiniz.

Böylece Megan 2 aracım çalışmıyor, Megane 2 araç çalışma sorunu, Megane 2 akü sorunu gibi sorunlarınız çözülmüş olacaktır.

Yukarıda anlatılanlardan herhangi birisi sorununuzu çözmedi ise ustanıza başvurabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 8 Ocak 2017 Açık Öğretim Ortaokulu Sınav Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde 8 Ocak 2017 Açık Öğretim Ortaokulu sınav sonucu öğrenme ve Açık Öğretim Ortaokulu sınav giriş belgesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.