Son Sorgulamalar

MEB Merkezi Sınavlarda Görev Başvurusu Nasıl Yapılır?


Milli Eğitim Bakanlığı ülkemizde birçok sınav yapmaktadır. ÖSYM’den sonra belki de en çok sınav yapan kurum Milli Eğitim Bakanlığı’dır. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapmış olduğu sınavlarda tıpkı ÖSYM‘nin sınavları gibi ciddiyet içerdiği için sınava girenler tarafından sınav uygulama işlemi beğenilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı sınavlarında kurum genellikle kendi personelini görevlendirmektedir.

MEB Merkezi Sınavlarda Görev İstek Başvurusu Nasıl Yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) kendi personelini Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri yani herkesin bildiği ismiyle MEBBİS adı altında kayıtlı tutmaktadır. Personeline MEBBİS kullanıcı adı ve şifresi tanımlamaktadır. MEBBİS şifresini kaybeden veya unutan kişiler çalıştığı okula/kuruma başvuruda bulunarak yeni şifre talebinde bulunabilmektedirler.

MEB merkezi sınavlarda görev alabilmek için MEBBİS üzerinden belirlenen süre içerisinde başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Açık Öğretim Lisesi sınav görev isteği, Açık Ortaokul sınav görevi isteği, e-sınav görev isteği gibi bir çok isteklerinizi MEBBİS üzerinden yapabilirsiniz.

MEBBİS’e giriş yaptığınızda sol tarafta bulunan menülerden sınav işlemlerini tıklayarak sınav işlemleri modülüne giriş yapıp, sınav görevi istekleri bölümüne tıkladığınızda görev isteğinde bulunabileceğiniz sınavlar görünmektedir. Sınavların yanlarında bulunan kutucuklara tik işareti bırakıp kaydettiğinizde sınav görevi isteğinde bulunmuş olursunuz.

MEB Merkezi Sınavlarda Görev Başvurusu işleminizi yapmak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan 31 Mart - 1 Nisan 2018 Açık Öğretim Lisesi Sınav Giriş Belgesi Alma başlıklı makalemizde 31 Mart - 1 Nisan 2018 Açık Öğretim Lisesi sınav giriş belgesi ve Açık Öğretim Lisesi kayıt yenilme hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

73/C Trafik Cezası Nedir?

Trafik cezaları belirli maddelerden oluşmaktadır. Her bir cezanın değişik maddeleri bulunmaktadır. Biz şoförler ise sadece …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.