Son Sorgulamalar

MEB Döküman Yönetim Sistemi (DYS) Nedir?


Ülkemiz artık online sisteme hızlı bir geçiş yapmış bulunmakta. Artık çoğu işlemimiz kağıt üzerinde değilde bilişim sistemleri üzerinden online olarak yürütülmekte.

Milli Eğitim Bakanlığı’da işlemlerin hızlı yürütülmesi, kağıt israfının önüne geçilmesi gibi sebeplerden dolayı Döküman Yönetim Sistemi (DYS)‘ye geçiş yapmış bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bütün kurum ve okullarında Kasım 2014 tarihinden DYS’ye geçişler hızlanacak bütün işlemler Döküman Yönetim Sistemi üzerinden yürütülecektir. Bütün resmi yazılar Döküman Yönetim Sisteminden yürütülecek ve bu sistem üzerinden onay verilip, sayı numarası otomatik olarak alacaktır.

Döküman Yönetim Sistemi’nde gelen yazı ilgili amir tarafından okunduktan sonra, amirin onay vermesiyle yazı hangi şefi, hangi memuru, hangi idareciyi ilgilendiriyorsa o kişinin sistemine düşecektir. Daha sonra da bu ilgili kişi gerekli yazışmayı gene Döküman Yönetim Sistemi üzerinden yapacak ve amirinin onayına gönderecektir. Amirde onay verdikten sonra yazı ilgili kuruma gönderilecektir.

Döküman Yönetim Sistemi ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı‘nın bazı sitelerinde videolar bulunmaktadır. Döküman Yönetim Sistemi kurulum videolarını izlemek için buraya tıklayın.

Bir önceki yazımız olan GEDİZ Edaş Borç Sorgulama başlıklı makalemizde GEDİZ Edaş Borç Sorgulama, GEDİZ elektrik borç sorgulaması ve İzmir elektrik fatura sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
dys meb, meb dys, dys nedir, meb döküman yönetim sistemi, MEB DÖKÜMAN, meb dys yöneticisi ne demek

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

2 Yorumlar

  1. sorgulamalarim

    MEB Döküman Yönetim Sistemi (DYS) Nedir?

  2. E-Okul, MEBBİS ve Döküman Yönetim Sistemi ile ilgili Bakım Çalışması Duyurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.