Malvarlığı Sorgulama


İnternetin evlerimize ve hatta ceplerimize girdiği şu zamanlarda ilgili kamu kuruluşlarına gitmeden birçok resmi sorgulama işlemimizi internet üzerinden yapabilir olduk. Trafik cezası sorgulama ve kira vergisi sorgulama işlemi gibi internet üzerinden sorgulamasını yapabildiğimiz bir başka sorgulama türü de diye merak ettiğimizde üzerimizde olanları görmemize yarayan işlemidir.

T.C Kimlik No İle Malvarlığı Sorgulama

E-Devlet üzerinden yapılan bu sorgulama işlemini gerçekleştirmek için TC Kimlik numarası ve e-devlet şifresi gerekmektedir.

Sisteme girmek için TIKLAYIN…

Açılan linkte direkt olarak E-Devlet sitesi üzeriden, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün Tapu Bilgileri Sorgulama işlemini yapabileceksiniz.

“Kimliğimi Şimdi Doğrula”

mal-varligi-sorgulamaYazısına tıklayıp giriş yapınız. Eğer E-Devlet şifresine sahip değilseniz yakın bir PTT merkez şubesinden 2-3 TL bir ücretle edinebilirsiniz. Bu hizmetten faydalanmak için, diğer doğrulama yöntemleri ise şunlardır: e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, Elektronik İmza, T.C. Kimlik Kartı, Banka

Sorgulama yönergelerini takip edip sorgulamayı sonlandırdığınızda i, arsaları, şirketleri ve araçları görebileceğimiz bir liste ile karşılaşacaksınız.

Bir önceki yazımız olan THY Sefer Sorgulama başlıklı makalemizde THY Sefer Sorgulaması ve Türk Hava Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
mal varlığı sorgulama, üzerime kayıtlı mal varlığı sorgulama, e devlet mal varlığı, mal varlığı sorgulama tc no, mal varlığı öğrenme, kimlikle mal v, internetten mal va, e devlet üzerimdeki mal varlığım neler, e devlet mal varligi ogrenme, e devlet ile mal varlığı sorgulama
Paylaşmak Güzeldir

Bir Cevap Yazın