Son Sorgulamalar

LGS Çıkmış Sorular ve LGS Örnek Sorular


Milli eğitim Bakanlığı liselere geçiş sistemini 2017-2018 öğretim yılında tamamen değiştirdi. Böylece eski adı ile Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş, kısa adı ile TEOG sınavı iptal edilip yerine Liselere Geçiş Sınavı adı altında bir uygulama başlattı. Bu uygulamada kimse sınava girmeye zorunlu tutulmayıp, isteyen öğrenciler sınava girebilmekte ve sınav sonucunda da sınav puanı ile öğrenci alan liselere yerleştirilmektedirler.

LGS Örnek Sorular ve LGS Çıkmış Sorular

Sistemin değişmesi ile birlikte öğrencilerimizin en çok merak ettiği sorulardan biri de LGS soruları nasıl olacak, LGS örnek sorular nelerdir gibi durumlardır. Milli Eğitim Bakanlığı LGS örnek sorular adı altında her ay örnek LGS soruları yayınlamaktadır. MEB bu soruları Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri LGS-cıkmıs-sorularGenel Müdürlüğü’nün resmi sitesi üzerinden yayınlamaktadır.

Aşağıda sizlere verilen adresi bilgisayarınıza kopyalayıp tarayıcınıza yapıştırmak sureti ile LGS örnek sorulara ulaşmanız mümkündür. Bunun haricinde 2018 yılı LGS soruları yine MEB ÖDSGM’nin resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

LGS örnek sorular ve 2018 yılı çıkmış LGS soruları için

https://odsgm.meb.gov.tr/

 adresini kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan LGS Başvuruları Ne Zaman, Nasıl Yapılacak? başlıklı makalemizde 2019 yılı LGS başvuru, LGS ve LGS başvuru tarihi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.