Son Sorgulamalar

KYK Burs Sonuçları Sorgulama


Üniversitede öğrenim gören öğrencilerimizin ayrı bir ev kadar ailesine masrafı olmaktadır. Aileden biri üniversite okumak için çıktığında ailenin büyükleri ailenin gelirini artık 2 ev geçindirecekmiş gibi ayarlamak durumundadır. Buda aile bütçesini oldukça zorlamaktadır.

Öğrencilerimizin genel olarak masrafları barınma, yol, yiyecek, kitap kırtasiyedir. Bunlar ana giderler olup bunun üzerine başka giderlerde olmaktadır. Bu yüzden üniversitede öğrencisi olan veliler zorluk çekmektedirler.

İşte tam bu noktada devletimiz gene yardım elini uzatmaktadır. Devletimiz bu duruma KYK bursu ile yardım etmektedir. Ülkemizde üniversite öğrencilerine yönelik olan burslar Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından verilmektedir. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından verilen bu bursa genel olarak KYK bursu denilmektedir. Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü artık Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine alınmıştır.

kyk_burs_sonuclari_sorgulamaKredi ve Yurtlar Kurumu tarafından verilen KYK bursuna başvuru yaptıktan sonra sonuçlarınızı aşağıda size vermiş olduğumuz linkte görebilirsiniz. İlgili linke tıkladığınızda KYK burs sonuçları açıklanma döneminde KYK burs başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

KYK burs başvuru sonucunuzu öğrenmek için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan Yeşilkart Sorgulama başlıklı makalemizde yeşilkart ve yeşilkart başvuru sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

4 Yorumlar

  1. KYK Burs ve Kredi onay işlemleri nasıl yapılır?:KYK burs ve kredi sonuçları açıkland

  2. Kyk burs/kredi alanlara duyurulur. Merakla beklenen haber geldi paralar 400 tl’ye çıkarılmış arkadaşlar güle güle harcayın ?

  3. KYK Geri Ödemeli Kredi (Burs) Geri Alınmasın! Öğrenciye Ekonomik Destek – Kampanyayı İmzala! aracılığıyla

  4. Abi ünlü olsan da o parayı ziraatten çekiyosun hele kyk burs gününe denk geldiyse feriştah olsan bekliycen mecbuuur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.