Son Sorgulamalar

Kıyı Emniyeti Amatör Telsizcilik Sınavı Başvurusu Nasıl Yapılır?


Kıyı Emniyeti Amatör Telsizcilik Sınavı Adana, Antalya, Burdur, Ankara, Çanakkale, Çorum, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karabük, Kütahya, Sakarya, Sivas, Samsun ve Trabzon illerinde yapılmaktadır. Ücretinizi ve başvurunuzu yaptığınız takdirde sınav ve salon yeriniz 10 gün içerisinde belli olmaktadır.

Kıyı Emniyeti Amatör Telsizcilik Sınav başvurusu için gerekli olan işlemler şunlardır:

Başvuru yapacak olan adaylar 12 yaşından büyük ve temyiz kudretine sahip olmalıdır.

Başvurular sınavdan 10 gün öncesi için kabul edilir.

Adaylar A,B ve C telsizcilik sınıflarından tercih yaparlar.

Adaylar KEGM sayfasından veya e-devlet üzerinden online başvuru yapabilirler. Ayrıca posta yoluyla da başvuru alınmaktadır.

Formun KEGM’ye ulaştığı tarih başvuru tarihi olarak kabul edilir.

Adaylar sınava girecekleri yeri başvuru formunda belirtilen bölgelerde tercih ederler.

Sınava girmeye hak kazanan kişiler KEGM sayfasına ilan edilerek sınava giriş belgelerine sahip olurlar. Sınava girmeye hak kazanamayanlara ise geri bildirim nedenleri ile birlikte yapılır.

kiyi-emniyetiFizik, Haberleşme ve Elektronik gibi lisan eğitimlerinden mezun kişiler bu durumlarını başvuru formunda belirtmelidirler.

Müracaat edenler, KEGM veya e-devlet üzerinden yapılan işlemlerde “Kayıt İşleminiz Tamamlanmıştır” yazısından itibaren TC kimlik numarası ile ilgili bankalardan ücretlerini yatıracaklardır. Akabinde e-mail veya sms ile bilgilendirileceklerdir.

Posta ile başvuru yapacaklar, ücretlerini formu postaya vermeden yatırmalıdırlar. Bu işlem için KEGM ile irtibata geçerek kayıt numarası almaları gerekmektedir.

Sınav giriş ücreti:

Öğrenciler ve engelliler için: 20TL

Şehit ve gazi çocukları ücretten muaf tutulur.

Diğer adaylar: 40 TL

Başvuru yapmak için TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan THY Sefer Sorgulama başlıklı makalemizde THY Sefer Sorgulaması ve Türk Hava Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.