Son Sorgulamalar

Kira Vergisi Hesaplama


Ülkemizde yapılan düzenlemeler ile belli bir kira geliri olan kişilerin vergi vermesi gerekmektedir. Bir sektör halini alan kiralama işlemi artık vergiye bağlanmış durumdadır. Ne kadar vergi vereceğinizi kira beyanını ne zaman vereceğinizi öğrenmek için sitemizde vermiş olduğumuz link yardımıyla bilgi alabilirsiniz. Kira beyannamesi, kiralama gibi işlemleri için kira beyanname sistemi adı altında bir online sistem geliştirilmiştir.

Kira Beyannamesi Vermeli miyim?

Kira Beyanname Sistemi olan sayfa üzerinde bulunan beyanname vermeli miyim? linkine tıklayarak kira beyannamesi vermeniz gerekip gerekmediğini öğrenebilirsiniz. Bu linkte sizlere sorulan soruları işaretleme yoluyla sonuca ulaşabilirsiniz. Kira geliriniz haricinde ticari, zirai ya da mesleki kazancınız varsa kira beyannamesi vermek zorundasınız. Eğer ki kira geliriniz dışında bir geliriniz yoksa bu durumda mesken kira gelirleri için 2014 yılı geliri olarak 3.300 TL lik bir gelir elde etmişseniz bu durumda yine kira beyannamesi vermek zorundasınız.

Kiraya verdiğiniz taşınmaz iş yeri ise 2014 yılı geliriniz 27000 TL ‘yi buluyorsa yine kira beyannamesi vermek zorundasınız. Daha ayrıntılı bilgi almak için aşağıda vermiş olduğumuz linke tıklayabilirsiniz.

Kira Vergisi Nasıl Hesaplanır?

kira-beyannamesiKira vergisi hesaplama işleminizi internet üzerinden hesaplayabilirsiniz. Bunu yapabilmeniz için aşağıda size vermiş olduğumuz linki kullanabilirsiniz. İlgili linke tıkladığınızda bir önceki yılı baz alarak ilgili alanları doldurun.

Kira verginizi hesaplamak için TIKLAYIN…

Kira Vergisi Sorgulama

Kira geliriniz varsa bu gelirinizi internet üzerinden sorgulatarak durumunuzu öğrenmeniz mümkündür.

Kira vergisi sorgulama işlemini yapmak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan THY Sefer Sorgulama başlıklı makalemizde THY Sefer Sorgulaması ve Türk Hava Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

4 Yorumlar

  1. Kira gelir vergisi beyannamesi nasıl verilir?

  2. Kira vergisi beyannamesi vermeme cezası 2016!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.