Son Sorgulamalar

Kira Beyannamesi Verme


Ülkemizde birçok kiracı ve kiralık ev bulunmaktadır. Bu evlerden bir çoğu, ev sahibi veya dükkan sahibine gelir sağlamaktadır. Bu gelirlerin bir çoğu kayıt dışı olup herhangi bir vergiye tabi değildir.
Hükümet bu gelirleri vergilendirmek için yola çıkmış ve gelir beyanında bulunma zorunluluğu getirmiştir. 
Peki kimler Kira beyannamesi vermelidir?
Gelir Beyannamesi vermesi gereken kişiler 2013 yılı itibari ile 3200 TL yıllık gelire sahip olan kişilerdir. Eğer ki kira geliriniz 2013 yılı itibari ile 3200 TL’yi geçmemişse kira beyannamesi vermenize gerek yoktur. Bununla ilgili aşağıdaki linke tıkladığınızda kısa bir anket çalışmasına katılabilir ve kira beyannamesi verip vermeyeceğinize dair sonuç elde edebilirsiniz. 

Sonucunuz evet beyanname doldurmalısınız şeklinde ise bu işi internet üzerinden yapabilirsiniz. Gelir İdaresi Başkanlığını resmi sitesinde bulunan linkte açılan yerden internet üzerinden evinizden veya ofisinizden Kira Beyannamesi verebilirsiniz.
Kira Beyannamesini internet üzerinden şimdi vermek için tıklayın…

Bir önceki yazımız olan Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tahlil Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tahlil, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tahlil Sonucu Öğrenme ve Tahlil Sonucu Öğren hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Sultangazi Belediyesi Şikayet

Kurumlar artık iş yüklerini azaltmak ve işlerini hızlandırmak için işlemlerini online sisteme taşımaktadırlar. İnternetten randevu, …

2 Yorumlar

  1. Kendimi kapalı dükkana kira ödemiş gibi hissediyorum

  2. Bi de bu soğukta vergi dairesine gidip niye kira gelir beyannamesi vermediğimi açıklamak zorundayım: evim yok ulan evim ne kirası ne geliri!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.