Son Sorgulamalar

Kira Beyannamesi Verme


Ülkemizde birçok kiracı ve kiralık ev bulunmaktadır. Bu evlerden bir sürü ev sahibi veya dükkan sahibi kişiler de gelir elde etmektedir. Bu gelirlerin bir çoğu kayıt dışı olup herhangi bir vergiye tabi değildir.
Hükümet bu gelirleri vergilendirmek için yola çıkmış ve gelir beyanında bulunma zorunluluğu getirmiştir. 
 
Peki kimler Kira beyannamesi vermelidir?
 
Gelir Beyannamesi vermesi gereken kişiler 2013 yılı itibari ile 3200 TL yıllık gelire sahip olan kişilerdir. Eğer ki kira geliriniz 2013 yılı itibari ile 3200 TL’yi geçmemişse kira beyannamesi vermenize gerek yoktur. Bununla ilgili aşağıdaki linke tıkladığınızda kısa bir anket çalışmasına katılabilir ve kira beyannamesi verip vermeyaceğinize dair sonuç elde edebilirsiniz. 
 
Sonucunuz evet beyanname doldurmalısınız şeklinde ise bu işi internet üzerinden yapabilirsiniz. Gelir İdaresi Başkanlığını resmi sitesinde bulunan linkte açılan yerden internet üzerinden evinizden veya ofisinizden Kira Beyannamesi verebilirsiniz.
 
Kira Beyannamesini internet üzerinden şimdi vermek için tıklayın…

Bir önceki yazımız olan Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tahlil Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tahlil, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tahlil Sonucu Öğrenme ve Tahlil Sonucu Öğren hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:
gelir beyannamesi sorgulama

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

4 Yorumlar

  1. Kira beyannamesi nedir, kira vergisi nasıl ödenir?

  2. 3 kisiye kirayi bolusturerek gonderiyorum bu kisilerin kira beyannamesi yapip yapmadigini nasil ogrenebilirim?

  3. Mart’ta kira beyannamesi verenlerin sayısında patlama olmuş.Devlet bordro mahkumlarına değil sermayenin üzerine gitse para sorunu yaşamaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.