Son Sorgulamalar

KGM Geçiş İhlal Sorgulama


Karayolları Genel Müdürlüğü, karayollarının kullanımını, düzenini, yolların yapım ve onarım çalışmalarını sağlamaktadır. Yani Karayolları ile ilgili lüzumlu işleri yapmak diyebiliriz.

KGM Geçiş İhlal Sorgulama Nasıl Yapılır?

Karayollarından geçiş kuralları bulunmaktadır. Bazı karayollarında bulunan köprü, tünel, otoyol gibi hizmetlerin geçiş kuralları bulunmaktadır. Bu kurallara uymayanlar geçiş ihlali yaptıkları için cezaya tabi tutulurlar. Bu geçiş kurallarında herhangi bir ihlalinizin olup olmadığını öğrenmek için KGM geçiş ihlal sorgulama yapabilirsiniz.

Aşağıda sizlere KGM geçiş ihlal sorgulama yapabileceğiniz bir bağlantı adresi verilmiştir. Bu bağlantı adresini internet tarayıcınızın adres çubuğuna kopyalayıp açılacak sayfadan işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Açılacak olan sayfada sizden aracınızın plakası ve resimdeki metni ilgili alana yazmanız istenecektir. Gerekli bilgileri doğru olarak ilgili alanlara yazıp, sorgula butonuna tıklayarak sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu sorgulama sonucunda;

  • Avrasya Tüneli geçiş ihlali sorgulama
  • Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu geçiş ihlali sorgulama
  • Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu geçiş ihlali sorgulama

gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

Karayolları Genel Müdürlüğü geçiş ihlali sorgulama işleminizi yapmak için aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz.

https://webihlaltakip.kgm.gov.tr/WebIhlalSorgulama/Sayfalar/Sorgulama

Bir önceki yazımız olan MEPAŞ Fastpay İle Borç Ödeme başlıklı makalemizde Fastpay ile MEPAŞ borç ödeme ve Fastpay ile ödeme hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.