Son Sorgulamalar

Katkı Kredisi Borç Sorgulama


Kredi ve Yurtlar Kurumu kısa adıyla KYK öğrencilere üniversite hayatı boyunca katkı kredisi hizmeti sunmaktadır. Bu sonuçta bir kredi olduğu için alınan paranın geri iadesi, geri ödemesi bulunmaktadır.
Öğrenci üniversiteden mezun olduktan sonra katkı kredisi borcunu ödemeye başlar. Katkı kredisi ödemesi de tıpkı öğrenim kredisi 3 ayda bir, yılda toplam 4 taksitle yapılır. Bu ödemeler alınan kredi miktarı kadar değil faiziyle birlikte ödenir.
 
Katkı kredisini ne zaman ödemeye başlayacaksınız, katkı kredisi ödemeye başladınızsa ne kadar borcunuz kalmış, taksitler ne zaman ve ne kadarlık taksitleriniz var? Bunları öğrenmek için katkı kredisi borç sorgulaması yapmanız gerekmektedir.
Katkı kredisi borç sorgulamasını aşağıda vereceğimiz linke tıklayarak yapabilirsiniz. Verilen linke tıkladıktan sonra açılan sayfada TC kimlik numarası yazan yere TC kimlik numaranızı, resimdeki güvenlik kodunu giriniz yazan yere de güvenlik kodunu girip “ARA” butonuna tıklayın.
Yeni açılacak olan sayfada ne kadar ödeme yaptığınız, ne kadar borcunuzun kaldığı gibi bütün bilgiler gösterilecektir.
Katkı Kredisi borç sorgulaması yapmak için tıklayın…

Bir önceki yazımız olan Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tahlil Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tahlil, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tahlil Sonucu Öğrenme ve Tahlil Sonucu Öğren hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

4 Yorumlar

  1. sorgulamalarim

    Online Sorgulama MerkeziKatkı Kredisi Borç Sorgulama

  2. Alican Baykın

    Üniversitede katkı kredisi ve öğrenim kredisi almak güzeldi de şimdi acı acı ödemesi başlıyor bu ay :/

  3. Borç ve taksitlerinizi Kurumumuzun internet adresindeki “Öğrenim/Katkı Kredisi Borç Sorgulama” >>

  4. okurkende borçlandık ırzını KYK öğrenim ve katkı kredisi borç erteleme nasıl yapılr? –

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.