Son Sorgulamalar

Kasko Sorgulama


Araçlarımızı özellikle de modelli araçlarımızı trafik sigortasından hariç birde kasko sigortası yaptırıyoruz ki araçlarımızı güvenle kullanalım. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBGM) nin sitesi üzerinden araç kaskolarınızı sorgulattırabilirsiniz. Bunun haricinde e-devlet sistemi üzerinden e-devlet kasko sorgulama bölümünü kullanarak ta kasko sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kasko Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kasko sorgulama için aşağıda sizinle iki tane link paylaşılmıştır. Bunlardan biri Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBGM) üzerinden sorgulama, diğeri de e-devlet sistemi üzerinden sorgulamadır.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nden kasko sorgulama işlemi 3 farklı şekilde yapılır; araç plakası ve araç sahibinin TC kimlik numarası ile, plaka ve vergi kimlik numarası ile veya sigorta bilgileri ile kasko sorgulama. Bunlardan en kolay olanı plaka ile kasko sorgulama işlemidir.

kasko-sorgulamaAracınızın plakasını ve araç sahibinin TC kimlik numarasını ilgili alana girip, güvenlik kodunu yazdıktan sonra ara butonuna tıkladığınızda kasko sorgulama işleminiz gerçekleştirilmiş olmaktadır.

E-devlet üzerinden kasko sorgulama işleminde ise e-devlet sistemine giriş yaparak sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi üzerinden kasko sorgulama işlemi yapmak için TIKLAYIN…

E-devlet üzerinden kasko sorgulama işlemi yapmak için TIKLAYIN…

Bir önceki yazımız olan Oto Parka Çekilen Araç Sorgulama başlıklı makalemizde oto parka çekilen araç sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.