Son Sorgulamalar

İŞKUR’a Olan Borç Sorgulama


İŞKUR en basit tanımıyla ülkemizde işverenlerin işe en uygun işçiyi, işçilerin ise çeşitli eğitimler alarak kendilerine en uygun işi bulmaları için kurulmuş bir devlet kurumudur. Böylece istihdam biraz olsun artmış, yoksullukta bununla orantılı azalmış olmaktadır.

Çeşitli kurslar ve eğitimler vererek kalifiye eleman yetişme konusunda işçi ve işverenlere fayda sağlayan İŞKUR’a borçlanma da söz konusu olabilir. Bu gibi durumların da takibinin iyi yapılması gerekmektedir.

İŞKUR Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

iskur-borc-sorgulamaÜlkemizde teknolojinin gelişmesiyle birçok şey zaten olması gerektiği gibi tek çatı altına toplanmaya başladı. Bunlardan biri de E-Devlet sistemidir. İŞKUR’a olan borcu sorgulama işlemi de E-Devlet aracılığıyla yapılmaktadır.

Daha önceden tanımlamış olduğunuz 4 yöntemden biriyle E-Devlet İşkur borç sorgulama sistemi bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir. Konu ile ilgili aşağıda sizinle bir bağlantı paylaşılmıştır.

E-Devlet Giriş yöntemleri: e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, Elektronik İmza, Banka

E-Devlet şifresi alma

Örneğin şifre ile giriş yapacaksanız ve henüz tamamlamadıysanız E-Devlet şifresi veren PTT şubelerinden birine (genelde merkez şubeler) gidip 3TL gibi bir ödemeyle şifreye sahip olabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra yönergeleri izleyip 4 aşamalı bir işlemi tamamlayacak basit bir şekilde sorgulama işlemini tamamlayacaksınız.

İŞKUR’dan olan borcu sorgulamak için TIKLAYINIZ…

 

Bir önceki yazımız olan THY Sefer Sorgulama başlıklı makalemizde THY Sefer Sorgulaması ve Türk Hava Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

1 Yorum

  1. İŞKUR’a Olan Borç Sorgulama | Online Sorgulama Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.