İŞKUR Başvuru Sonucu Sorgulama


Ülkemizde istihdamın artması, işçi ve işverenlerin birbirlerinin isteklerine göre daha kolay bulabilmesi için çalışan İŞKUR, işçileri belli konularda yetkinlik kazandırmak için çeşitli kurslar ve eğitimler de vermektedir.

isteyen vatandaşlarımız da bu sorgulama işlemini İşkur’a gitmeden internet üzerinden yapmak isterler.

İnternetten İŞKUR’a başvuru sorgulama

E Devlet üzerinden yapacağınız bu sorgulama için öncelikle BURAYA TIKLAYINIZ... 

Online olarak İŞKUR iş başvuru sonucu sorgulamak için adrese tıkladıktan sonra, Kimliğimi şimdi doğrula linkine tıklıyoruz. Daha sonra açılan sayfadan T.C. kimlik numarası ve E-Devlet şifrenizi kullanarak sisteme giriş yapıyorsunuz. Daha sonra yönergeleri takip ederek nu öğrenebilirsiniz.

iskur-borc-sorgulamaBu sorgulamayı yapabilmek için E-Devlet sistemine daha önceden tanımladığınız e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, Elektronik İmza ya da Banka ile ilgili bilgilerinden birini kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifresine sahip değilseniz, merkez PTT şubelerine giderek 2-3 TL bir ücret karşılığında sahip olabilirsiniz.

Takıldığınız bir noktada İŞKUR’u arayıp bilgi alabilirsiniz. İŞKUR iletişim hattı: 444 75 87

Bir önceki yazımız olan THY Sefer Sorgulama başlıklı makalemizde THY Sefer Sorgulaması ve Türk Hava Yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Paylaşmak Güzeldir

Bir Cevap Yazın