Son Sorgulamalar

IP’den Adres Bulma


Bilgisayarlarımız internet üzerinden işlem yapmadan önce her işlemin düzenli olması için bazı protokoller çerçevesinde internete bağlanır. Bu protokollerden biri de internet protokolü (IP)’dir. IP bilgisayarımızın internete bağlanırken almış olduğu bir adrestir. Aslında ip adresi bilgisayarımızın değil o bilgisayarın internete bağlanmasını sağlayan modeminin numarasıdır. Bu numara o modeme bağlı olan bütün bilgisayarlar için aynıdır. Fakat internet servis sağlayıcınızdan sabit ip adresi almamışsanız modemi kapatıp açtığınızda ip adresiniz değişmektedir.

İP’den Adres Nasıl Bulunur?

ipdenadreseİP adresi internetteki bilgisayarların bir düzen içerisinde olmasını sağlamaktadır. Nasıl ki herkesin bir ev adresi varsa internete bağlanan her bilgisayarında bir adresinin olması gerekmekte ve bu adresede ip adresi denmektedir. IP’nin açılımı internet protokolüdür. Bilgisayarlarımız internete bağlanırken belirli protokoller çerçevesinde bağlanmaktadır. Bu protokollerin en başında ip gelmektedir.

IP’den adres bulmak için buraya tıklayarak ipadress sayfasının açılmasını sağlayın. Açılacak olan sayfada sağ üst tarafta bulunan alana ip’sini tespit ettiğiniz bilgisayarın ip numarasını yazıp search butonuna tıklayın. Site size kişinin nerede olduğu bilgisini verecektir.

Bir önceki yazımız olan ASKİ Fatura Sorgulama başlıklı makalemizde Ankara Büyükşehir Belediyesi, ASKİ adres kodundan fatura sorgulama ve ASKİ fatura sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazı

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama

Doğa Sigorta Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta 2013 yılında sigortacılık faaliyetlerine başlamış olan bir sigorta şirketidir. Doğa Sigorta hayat dışındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum gönderebilmek için aşağıdaki soruyu yanıtlayın * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.